UKS Medan Gniezno wraca z tarczą z meczu w Siemiatyczach

2014-03-09

Daleka podróż do Siemiatycz okazała się szczęśliwa dla zawodniczek UKS Medan Gniezno. Początek meczu wcale nie zapowiadał korzystnego zakończenia dla gnieźnianek, które już w 3 minucie straciły pierwszą bramkę po strzale Rukasz z autu.

Pierwsze 10 minut spotkania, to bardzo nerwowa i niedokładna gra Medanu, oraz brak dynamiki spowodowany chyba daleką i męczącą podróżą. Dopiero w 17 minucie nastąpiło w zespole przełamanie i po szybkim wznowieniu gry przez Olę Blige atak wyprowadziła Alicja Zając, a formalności dopełniła Patrycja Marcinkowska pokonując interweniującą bramkarkę, zdobywając gola na 1 do 1. To podziałało mobilizująco na drużynę i już w 19 minucie po bezbłędnie wykonanym stałym fragmencie z autu bramkę na 1 – 2  zdobywa Monika Nowak. Gnieźnianki nadal przeprowadzały groźne kontrataki i na 2 sekundy przed końcem pierwszej połowy Alicja Zając strzałem w samo okienko  podwyższyła wynik na 1 – 3.

Druga część spotkania to już wyraźna dominacja gnieźnianek, które mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafiły ich wykończyć i zdobyć kolejnych bramek. W końcówce spotkania w 37 minucie na indywidualną akcję zdecydowała się Hanna Cerajewska i silnym strzałem ze „szpica” umieszcza piłkę w siatce, i mamy 1 – 4.  W 39 minucie wstrzeloną  piłkę z autu, przyjmuje na głowę Hanna Cerajewska  i umieszcza ją w bramce. Na tablicy widniej wynik 1 – 5 i takim rezultatem kończy się całe spotkanie, zwycięskie dla UKS MEDAN Gniezno.

Zwycięstwo gnieźnianek tym bardziej cieszy, że do Siemiatycz udały się w tylko w 9 osobowym składzie, ponieważ Adriana Sikora przebywa w Portugalii, a Marta Kaczmarczyk i Agnieszka Boćkowska przebywały na zgrupowaniu Reprezentacji Polski Futsalu Niesłyszących, przygotowując się do Mistrzostw Europy.

Skład UKS Medan Gniezno: Aleksandra Blige, Patrycja Marcinkowska, Natalia Marczak, Alicja Zając, Violetta Biegańska, Monika Marczak, Monika Nowak, Katarzyna Ulikowska, Hanna Cerajewska.