UKS Tuzinek Gniezno Mistrzem Wielkopolski!!!

2016-03-24

W środę 23 marca br. w Kępnie odbył się ostatni Turniej Finałowy Wielkopolskiej Ligi Dziewcząt rocznika 2003

.Do turniejów tych zakwalifikowały się (wygrywając swoje grupy eliminacyjne) najlepsze wielkopolskie zespoły: KKS Polonia Kępno, MKS Real-Astromal Leszno, UKS Pantery Dopiewo i nasz gnieźnieński zespół UKS Tuzinek Gniezno.

W pierwszym turnieju finałowym rozgrywanym w Gnieźnie młode szczypiornistki z Tuzinka wygrały wszystkie swoje mecze i prowadziły w tabeli z 6 pkt., wyprzedzając Polonię Kępno (4pkt.) i Pantery Dopiewo (2pkt.). Do Kępna jechały więc w roli faworytek i nie zawiodły. We wspaniałym stylu zwyciężyły swoje przeciwniczki z Dopiewa 24:6, z Leszna 23:10 i Kępna 23:12.
Dzięki tym zwycięstwom zostały MISTRZYNIAMI WIELKOPOLSKI w piłce ręcznej dziewcząt i będą reprezentowały nasze województwo w rozgrywkach centralnych. Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej odbędzie się w Gnieźnie już 8-10 kwietnia. Przeciwniczkami zawodniczek z Tuzinka będą: Mistrz województwa  lubuskiego, oraz Wicemistrzowie województw  zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Tym  samym gnieźnianki wygrały w tym sezonie już drugie rozgrywki na szczeblu województwa. Do niedawno wywalczonego tytułu Mistrza Wielkopolski Szkół Podstawowych (na co dzień są uczennicami klas sportowych SP 12 Gniezno), teraz dołożyły tytuł  Mistrza Wielkopolski w rozgrywkach klubowych.

Serdecznie gratulujemy!

UKS Tuzinek Gniezno:  Daria Rożek i Zuzanna Kałasz– bramkarki, Natasza Jabłońska, Nadia Hyża, Agata Alwin, Anastazja Liebing, Martyna Kuszak, Julia Warsińska, Maja Brząkała, Nadia Zdunek, Wiktoria Stachowicz, Zuzanna Derwich, Paulina Kabacińska, Aleksandra Sypniewska, Klaudia Glinkowska, Vanessa Rożak – zawodniczki z pola. Trener – Robert Popek.