UKS Tuzinek Gniezno wygrał tegoroczny Tuzinek Cup!

2020-09-18

Piłkarki ręczne Tuzinka Gniezno wygrały turniej Tuzinek Cup 2020, który rozegrany został w piątek, 18 września w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3.

Po zeszłorocznym triumfie Orlika Kcynia w tym roku to miejscowe piłkarki ręczne Uczniowskiego Klubu Sportowego Tuzinek Gniezno okazały się najlepsze w turnieju Tuzinek Cup. Nam jako redakcji udało się być na dwóch ostatnich meczach w rozgrywanym systemem każdy z każdym turnieju, w którym najpierw Tuzinek Gniezno zmierzył się z Bukowią Buk, a następnie-na meczu  Olimpijczyka Budzyń z Gladiatorem  Oborniki. Poniżej relacje z tych spotkań (grano 2x10 minut):

Tuzinek Gniezno-Bukowia Buk 10:3 (5:1)
Po pierwszych dziesięciu minutach meczu na prowadzeniu znajdowały się zawodniczki Tuzinka Gniezno, które prowadziły z Bukowią Buk aż 5:1. W 13 minucie ładną interwencją popisała się bramkarka drużyny z Gniezna. Minutę później, po akcji prawym skrzydłem gnieźnianki zdobyły kolejnego gola, a na tablicy wyników był wówczas wynik 7:1. W 15 minucie Bukowia zdobyła dopiero drugą bramkę w tym spotkaniu. W 20 minucie po stracie Bukowii bramkę dla Tuzinka zdobyła Dominika Gola. Ta sama zawodniczka chwilę później ustaliła wynik meczu na 10:3 dla zespołu z Gniezna.

Olimpijczyk Budzyń-Gladiator Oborniki 9:6 (6:0)
Po pięciu minutach na prowadzeniu 3:0 znajdował się Olimpijczyk Budzyń. Chwilę później, było już 4:0. Po pierwszej, bardzo jednostronnej połowie szczypiornistki z Budzynia prowadziły już 6:0. Na początku drugiej części gry oborniczanki zdobyły pierwszą bramkę w tym meczu. W 12 minucie bramkarka Gladiatora Oborniki popisała się ładną interwencją po silnym rzucie zawodniczki z Budzynia. W 15 minucie na tablicy wyników był rezultat 6:3 dla Olimpijczyka. Po chwili budzynianki przechwyciły piłkę środku pola jednak zawodniczka Olimpijczyka pogubiła się w ataku i w efekcie zagrożenie minęło. W 17 minucie Olimpijczyk Budzyń zdobył bramkę na 7:3. Ostatecznie drużyna z Budzynia wygrała z Gladiatorem Oborniki 9:6.