UKS Tuzinek MOS Gniezno w finale Mistrzostw Polski!

2014-04-14

W dniach 11-13 kwietnia w Żaganiu odbywał się turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach tych uczestniczyła gnieźnieńska drużyna UKS Tuzinek MOS . Oprócz niej w turnieju grały: gospodarz UKS Czarni Żagań, MKS Brodnica oraz KU AZS Politechnika Koszalińska.

Gnieźnianki od samego początku rozpoczęły ten turniej udanie. W piątek 11.04 w pierwszym swoim meczu zmierzyły się z drużyną MKS Brodnica. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Dziewczęta z Tuzinka miały minimalną przewagę wygrywając tą część meczu 10:9. W drugiej części młode szczypiornistki z Gniezna zdecydowanie przeważały na parkiecie. Cały mecz wygrywając 21 : 11.

W drugim dniu tj. w sobotę młody zespół UKS Tuzinek MOS zmierzył się z ekipą z Koszalina. Gnieźnianki od początku spotkania walczyły zaciekle i dominowały na parkiecie. Pomału zdobywały przewagę nad rywalkami. Pierwsza połowa kończyła się prowadzeniem naszych dziewcząt 11:2. W drugiej części tego spotkania trener z Gniezna mógł desygnować do gry kolejne zawodniczki. Ostatecznie dziewczęta z „Pierwszej Stolicy Polski” pokonały swoje rywalki w stosunku 18:7.
Niedziela była ostatnim dniem tych zawodów, który miał rozstrzygnąć kto awansuje do kolejnego etapu. Piłkarki ręczne UKS Tuzinek MOS zmierzyły się z ekipą gospodarza imprezy UKS Czarni Żagań. Cała pierwsza połowa wyrównana, choć na przerwę to ekipa gospodyń z Żagania schodziła w lepszych humorach. Prowadziła bowiem różnicą jednego trafienia 5:4. W drugiej połowie gnieźnianki już lepiej się prezentowały na parkiecie. Ostatecznie to właśnie młode szczypiornistki z Gniezna mogły cieszyć się z wygranej 11 : 7.
Gnieźnianki  zwyciężyły wszystkie swoje mecze i zakończyły te zawody na I miejscu. Podopieczne Roberta Popka awansowały do FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI, który będzie się w dniach 30.04 – 3.05 br. Serdecznie Gratulujemy!

Awans uzyskały: Karolina Jasińska i Weronika Wilkosz – bramkarki; Wiktoria Woźniak, Paula Gola, Wiktoria Serbin, Roksana Paluch, Klaudia Balcerek, Maria Rybicka, Aleksandra Krause, Katarzyna Ochocka, Martyna Dolacińska, Klaudia Polańska, Oliwia Pudelewicz, Patrycja Kuszak.