Unia Janikowo zawita do Gniezna. Czekają nasz kolejne emocje piłkarskie w rejonie gnieźnieńskim!

2020-09-18

W nadchodzący weekend sobotę 19 września oraz w niedziele 20 września, czeka nasz kolejna dawka sporych emocji piłkarskich. Dziewięć zespołów z powiatu gnieźnieńskiego oraz jeden z Miasta Gniezna zawalczą znowu o kolejny punkty mistrzowskie w trwającym sezonie piłkarskim 2020/2021.

Nie ma co ukrywać iż po raz kolejny  trwającym sezonie 2020/2021, piłkarzy Mieszka Gniezna czeka ciężka przeprawa piłkarska. W sobotnie popołudnie 19 września zespół seniorów Mieszka Gniezna, walczący o punkty w rozgrywkach III ligi grupy 2 zawalczy o nie z bardzo wymagającym rywalem jakim będzie drużyna Unii Janikowo. Spotkanie sobotnie, które rozegrane zostanie w ramach VIII kolejki ligowej będzie potyczką piłkarską drużyn z dolnych rejonów tabeli. Mieszko Gniezno jak do tej pory w rozegranych siedmiu kolejkach ligowych nie zdobył punktu i na tą chwilę zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Zaś goście z Janikowa przed sobotnim spotkaniem plasują się w ligowej tabeli na 15 miejscu mając w dorobku zdobytych 7 punktów zdobyte 2 wygranych spotkaniach jednym zremisowanym i czterech przegranych.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej Mieszko zajmuje aktualnie ostatnią lokatę w ligowej tabeli. Zawodnicy z Gniezna nie zdołali zdobyć jeszcze ani jednego punktu. Stosunek bramkowy najbliższego przeciwnika Unii to tylko pięć bramek zdobytych i aż dwadzieścia pięć straconych.  Najlepszym strzelcem drużyny Przemysława Urbaniaka jest wychowanek gnieźnieńskiego klubu - Jakub Hoffman, który zdobył do tej pory cztery bramki.

W zapowiedzi meczu z Mieszkiem Gniezno nie można przeoczyć faktu, iż przed poprzednim sezonem kadrę sobotniego rywala Mieszka Gniezno zasilili między innym zawodnicy, którzy bronili już barw biało-niebieskich mowa tutaj o Dawidzie Radomski, Gracjanie Goździku oraz Adam Konieczny, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Mieszka. W tym samym czasie do Unii dołączył Damian Garstka, który jest wychowankiem klubu z Gniezna.

Ostatni raz obie ekipy spotkały się w Janikowie jesienią 2019 roku. Wtedy goście przyjechali na to spotkanie w roli lidera ówczesnej tabeli III ligi. Po bardzo emocjonującym meczu, w którym czerwoną kartkę ujrzał Damian Garstka oraz Hubert Kantorowski (Mieszko) górą okazali się zawodnicy Uni Janikowo. Wynik tamtego spotkania w pierwszej połowie, otworzył Adam Konieczny. Pod koniec pierwszych czterdziestu pięciu minut padła wyrównująca bramka autorstwa Łukasza Zagdańskiego, a w drugiej części spotkania bramkę na wagę zwycięstwa Unii zdobył Dawid Radomski.

A jak będzie w pierwszym meczu obu drużyn nowego sezonu 2020/2021, kiedy to oba zespoły do sobotniego spotkania przystąpią z różnych zajmowanych miejsce w ligowej tabeli. Czy zespół Mieszka Gniezno, zawalczy o pierwsze punkty ligowe właśnie z Unią Janikowo. Na to pytanie oraz pozostały otrzymamy odpowiedź po zakończonym spotkaniu, którego początek w Gnieźnie na płycie boiska przy ulicy Strumykowej zaplanowane zostało na godzinę 16.00.

 


Po niżej prezentujemy rozpiskę godzinową dziewięciu zespołów z powiatu gnieźnieńskiego, które w weekend 19-20 września wybiegną na boiska piłkarskie a żeby zawalczą o kolejne punkty ligowe w trwającym sezonie 2020/2021:

Red Box V liga grupa 1- VIII kolejka
Czarni Czerniejewo - Leśnik Margonin     19 września, 16:00
GLKS Wysoka - Lechita Kłecko     20 września, 16:00


Red Box V liga grupa 3 – VIII kolejka
Vitcovia Witkowo - Piast Kobylin     19 września, 16:00


Wielkopolska klasa okręgowa Red Box grupa 3 – VII kolejka
Zjednoczeni Trzemeszno - Warta Pyzdry     19 września, 16:00
Pelikan Niechanowo - Zryw Dąbie     19 września, 16:00


Wielkopolska klasa A PROTON grupa 3 – VI kolejka
WKS Owieczki - Luboński KS     20 września, 10:00
Piast Łubowo - Tarnovia II Tarnowo Podgórne     20 września, 11:00
KS Fałkowo - Polonia Poznań     20 września, 12:00


Wielkopolska klasa B PROTON grupa 4 – VI kolejka
Fara Pelikan Żydowo - KS Łopuchowo     19 września, 16:00
Wełna Rogoźno - Lider Szczytniki Czerniejewskie     19 września, 16:00
Wełnianka Kiszkowo - Tornado Tarnowo     20 września, 14:00


Opracowanie - Roman Strugalski/ Źródło tekstu o Mieszku Gniezno zaczerpnięte z strony klubowej Unii Janikowo/

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,unia-janikowo-zawita-do-gniezna-czekaja-nasz-kolejne-emocje-pilkarskie.html