Unia pokonana, Mieszko niepokonany!

2017-08-15

Znakomicie wypadła czwartoligowa inauguracja na stadionie przy ulicy Strumykowej. Dobra gra gospodarzy, bardzo dobry wynik i licznie przybyli kibice to wszystko spowodowała, że we wtorkowe popołudnie 15 sierpnia piłka nożna w Gnieźnie znowu przypominała o sobie!

Wtorkowy pojedynek z Unią zapowiadał się jako trudna przeprawa dola ekipy Mieszka Gniezno. Swarzędzanie to zespół nieobliczalny, chcący powalczyć w tym sezonie nawet o awans do III ligi. Zanim spotkanie się rozpoczęło odbyła się bardzo miła uroczystość. Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu Rafał Ratajczak wręczył na ręce prezesa Macieja Ciesielskiego okazały puchar za awans do IV ligi. Potem była już walka o ligowe punkty. W pierwszej połowie tego meczu przewagę posiadali gospodarze, ale ataki podopiecznych Mariusza Bekasa przypominały walenie głową w mur. Goście natomiast przeprowadzali szybkie kontrataki i po jednym z nich w 16 minucie bardzo gorąco zrobiło się pod bramką Wiktora Beśki. Zagranie wzdłuż bramki gnieźnian Dominika Nowackiego, na szczęście nie dotarło do żadnego z graczy Unii i skończyło się na strachu. Pierwszą bardzo dobrą okazję w wykonaniu  zespołu gnieźnieńscy kibice obejrzeli dopiero w 29 minucie. Wtedy to najpierw defensorzy Unii zablokowali uderzenie Krzysztofa Wolkiewicza, a dobitkę Gracjana Goździka z linii bramkowej wybił Tomasz Neumann. Potem nadal atakowali biało-niebiescy, jednak niewiele z tych ataków wynikało. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony znakomitą sytuację miał Damian Pawlak, któremu idealne dośrodkowanie sprezentował Krzysztof  Wolkiewicz. Niestety Pawlak strzelając z zaledwie kilku metrów trafił wprost w Andrzeja Budnika i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona rozpoczęła się wyśmienicie dla mieszkowców. Już w 48 minucie faulowany w polu karnym Unii był Damian Pawlak i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Bzdęga i licznie przybyli kibice mieli powody do radości. Sześć minut potem Andrzej Budnik musiał wyjmować piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem po centrze z rzutu rożnego i interwencji Budnika futbolówka spadła pod nogi obrońcy Mieszka Artura Bartkowiaka, który lobem skierował ją do siatki. Trzeci cios mieszkowcy zadali w 66 minucie. Wtedy to Marcin Trojanowski wymanewrował defensorów Unii i strzałem przy słupku nie dał szans Budnikowi. Po zdobyciu trzeciego gola gospodarze nadal atakowali, ale niewiele już tego wynikało. Mimo tego w 76 minucie przed szansą podwyższenia wyniku stanął Krzysztof  Wolkiewicz, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki swarzędzan. Ostatecznie beniaminek z Gniezna wygrał bardzo pewnie z Unią Swarzędz 3:0, po meczu który mógł się podobać. Od bardzo dawna nie pamiętamy kiedy przy Strumykowej zasiadło tylu spragnionych piłki na dobrym poziomie kibiców. Na szczęście dzisiaj nikt nie wyszedł ze stadionu zawiedziony…

A już w sobotę 19 sierpnia zespół Mieszka Gniezno, rozegra kolejne swoje spotkanie. Tym razem biało-niebiescy udadzą się do Plewisk gdzie o godzinie 16.00 zmierza się z miejscową ekipą Plewisk.

Bramki: Tomasz Bzdęga (48 z karnego), Adrian Bartkowiak (54), Marcin Trojanowski (66) – dla Mieszka