V Bieg Czerniejewski

2014-06-01

Około 300 osób wzięło udział w V Biegu Czerniejewskim będącym jedną z ważniejszych imprez zorganizowanych w ramach Dni Czerniejewa. Na początku do rywalizacji przystąpiły dzieci tocząc zmagania na dystansach od 100 metrów (przedszkolaki) do 500 m (klasy V-VI szkół podstawowych).

Młodzież szkół gimnazjalnych rywalizowała na trasach o długości 800 i 1000 metrów. Pięć kilometrów mieli do pokonania uczestnicy wyścigu nordic walking. Zwyciężył w nim (mimo jednego ostrzeżenia za podbieganie) Paweł Piniarski przed Pawłem Szwedem (obaj z Witkowa). Co ciekawe dwie kolejne lokaty w klasyfikacji open zajęły panie - Maria Antczak-Kretkowska z Bierzglinka i Barbara Możdżeń z Gniezna plasując się oczywiście na czołowych miejscach w klasyfikacji kobiet. Spacerujących w imponującym zresztą tempie z kijkami było w niespełna dwadzieścioro.

Cztery razy więcej uczestników stanęło  natomiast na starcie  biegu głównego, który rozegrany został na dystansie 10 kilometrów. Ciepła słoneczna pogoda nie sprzyjała osiąganiu dobrych rezultatów. Rywalizację wygrał  Maciej Łucyk (Maratończyk Poznań) w czasie 34:15 wyprzedzając Szymona Manca (MKS Gniezno) - 34:56 i Andrzeja Krzyścina (Altom Gniezno) - 35:29. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Bruch (MKS Gniezno) - 42:32 przed Marzeną Kłuczyńską (Czerniejewo Biega) - 42:44 i Arletą Ludwiczak (Altom Gniezno) - 43:35. Prowadzona była także odrębna  klasyfikacja + 40 wśród kobiet i +50 wśród mężczyzn, a także klasyfikacje dla mieszkańców Czerniejewa. Puchar dla najstarszego uczestnika zmagań otrzymał siedemdziesięcioletni Bogdan Kruczkowski (Altom Gniezno).

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na ucztę duchową. Na stadionie miejskim w Czerniejewie wystąpiły między innymi: Kabaret Kałamasz (mający w swym składzie aktorów znanych z serialu „Ranczo”), czerniejewski zespół Trzy Funty grający muzykę reggae i będący gwiazdą wieczoru duet Long&Junior. Na dyskotekę pod gołym niebem do białego rana zaprosił natomiast DJ Śniadanko.

Wyniki rywalizacji nordic walking  i biegu głównego: (SZCZEGÓŁOWE TUTAJ)

Wyniki biegów młodzieżowych zamieścimy pod nadesłaniu przez organizatora.