Victoria Świebodzice zwycięzcą pierwszej odsłony ,,Gniezno Santander Cup 2020"

2020-09-20

Sobota 19 września, była dniem rywalizacji młodych szczypiornistek w ramach dwudniowego rozgrywanego Sobota 19 września, była dniem rywalizacji młodych szczypiornistek w ramach dwudniowego rozgrywanego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt ,,Gniezno Santander Cup 2020” w Gnieźnie.

Po piątkowym jednodniowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt ,,Tuzinek Cup 2020”, kolejne wielkie granie czekało sympatyków piłki ręcznej w grodzie Lecha w dniu następnym. W sobotę 19 września do zmagań w hali GOSiR, ul. Sportowa 5 – Stara oraz hali widowiskowo-sportowa, ul. Sportowa 3 – Nowa, przystąpiły od wczesnych godzin porannych dziewczęta w kategorii młodziczka w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt ,,Gniezno Santander Cup 2020”.

W turnieju udział wzięło dziesięć drużyn, które zostały podzielone przez organizatorów jakim był MKS PR Gniezno na dwie grupy po pięć drużyn każda licząca. Grupę A utworzyły ekipy: MKS PR 06’ Gniezno, UKS Pantery Dopiewo, UKS Olimpijczyk Budzyń, UKS Lider Sławno, MKS Brodnica II. Z kolei w grupie B o punkty turniejowe rywalizowały drużyny:  MKS PR 07’ Gniezno,  UKS Bukowia Buk, MKS Victoria Świebodzice,  MKS Brodnica I  i SPR Kępno. Rozgrywki w obu grupach przeprowadzone zostały systemem ,,każdy z każdym” a następnie doszło do meczy o końcowe miejsca w zależności od zajętych miejsc w swoich tabelach po zmaganiach grupowych. Po kilku godzinnych rywalizacji zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt ,,Gniezno Santander Cup 2020” w kategorii młodziczka zostały piłkarki ręczne MKS Victorii Świebodzice, które w wielkim finale pokonały zespół UKS Lidera Sławno w stosunku 21:19. Trzecie miejsce przypadło drużynie UKS Bukowia Buk. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: czwarte – UKS Pantery Dopiewo, piąte MKS PR 07’ Gniezno, szóste MKS Olimpijczyk Budzyń, siódme MKS Brodnica, ósme MKS PR 06’ Gniezno, dziewiąte SPR Kępno i dziesiąte MKS Brodnica.

Zespoły które zajęły miejsca od jeden do trzy zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami oraz medalami, dodatkowo nagrodzono indywidualnie:

Najlepszą zawodniczkę: Patrycja Barna – MKS Victoria Świebodzice
Najlepszą bramkarkę – Kinga Karaś - UKS Bukowia Buk
Króla strzelców – Martyna Szczepaniak – MKS Vitcoria Świebodzice – 36 bramek
Najaktywniejszą zawodniczkę – Zuzanna Warać – UKS Lider Sławno

Organizatorzy turnieju wyłonili również siódemkę turniejową w której znaleźli się: