Victovia remisuje z Kłosem

2017-08-28

Drugie spotkanie z nowego sezonu 2017/2018 w poznańskiej klasie okręgowej rozegrała drużyna Victovii Witkowo.

W inauguracyjnym spotkaniu nowy sezon w niedzielne popołudnie 27 sierpnia podopieczni Jacka Paska, podejmowali na własnym boisku w Witkowie zespół Kłosa Zaniemyśl. Spotkanie, które lekko by rzecz można w pierwszej jego fazie  nie było porywającym widowiskiem piłkarskim w wykonaniu obu zespołów zakończyło się wynikiem remisowym 2:2 a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli. W spotkaniu,  w którym gra w pierwszej jego połowie najczęściej toczyła się w środku boiska i obfitowało w wiele niecelnych strzałów oddanych na jedną jak i drugą bramkę przez piłkarzy obu drużyn. Jako pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli gospodarze. W 12 minucie rzut rożny egzekwował w szeregach witkowian Bartosz Szypniewski a po nieudanej interwencji własnego bramkarza piłkę głową do własnej bramki skierował jeden z zawodników Kłosa Zaniemyśl. Po golu samobójczym przyjezdnych, które dało jednobramkowe prowadzenie witkowianom do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i zespół Vitcovii schodził do szatni prowadząc jednym golem.

Po zmianie stron obraz gry na boisku uległ trochę zmianie w wykonaniu obu drużyn. Jedni jak i drudzy częściej atakowali kończąc swoje akcje celnymi strzałami na jedną jak i drugą bramkę. Po jednej z takich akcji przyjezdni doprowadzili do stanu 1:1 a gola na swoim koncie zapisał Marcin Typiański pokonując w 65 minucie golkipera z Witkowa – Damiana Dominiaka. I kiedy wydawało się że następny gol będzie już autorstwa piłkarzy z Witkowa, którym to oni obejmą prowadzenie. Przy zaskoczeniu kibiców zgromadzonych na stadionie przy ulicy Sportowej w Witkowie, to goście zdobyli bramkę za sprawą Słomińskiego i to oni wyszli na prowadzenie 2:1. Taki wynik przy ciągłych atakach witkowina utrzymał się aż do doliczonego czasu gry. W 92 minucie bowiem remis w całym meczu 2:2 dla Victovii Witkowo, uratował Kamil Buczek pokonując strzałem z woleja z 18. metra bramkarza gości.

Skład Victovii Witkowo: Damian Dominiczak, Hubert Mielcarek, Rafał Pierwowski, Karol Kowalski (45’ Kamil Buczek), Filip Janiszewski (65’ Bartłomiej Melewski), Radosław Trybuła (65’ Bartosz Staszewski), Dawid Kustra, Mikołaj Plichta, Jakub Pawlak (75’ Miłosz Kasprzyk), Patryk Dąbek, Bartosz Sypniewski

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Vitcovii Witkowo, rozegra na wyjeździe w Murowanej Goślinie gdzie w sobotę 2 września o godzinie 15.00 zmierzy się z miejscową ekipą Concordii.