Vitcovia przegrywa derby z Zjednoczonymi!

2018-05-26

W sobotnie popołudnie 26 maja w Witkowie w ramach 23 kolejki ligowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód doszło do derbów powiatu gnieźnieńskiego.

Miejscowa Vitcovia zajmująca przed tym spotkaniem piątą lokatę w ligowej tabeli podejmowała lidera tych rozgrywek a co za tym idzie zespół, który już zapewnił sobie awans do rozgrywek w sezonie 2018/2018 w I V lidze Zjednoczonych Trzemeszno. Spotkanie zakończyło się przekonującym zwycięstwem zespołu z Trzemeszna w stosunku 3:0. Pierwsza bramka w pojedynku derbowym po dość wyrównanym początku w wykonaniu obu drużyn padła dopiero w 39 minucie. Gola wyprowadzającego Zjednoczonych na prowadzenie 1:0 zdobył po zagraniu piłki wzdłuż pola karne gospodarzy przez Dawida Ciążyńskiego w strzałem za jedenastego metra Szymon Meller. Minutę później goście idąc za ciosem mogli prowadzić już różnicą gdyby po strzale Adama Niedzielskiego piłka trafiła do bramki gospodarzy a nie ostemplowała słupek Vitcovii wychodząc tym samym w plac gry. A że więcej bramek w pierwszej połowie nie udało się zdobyć obu drużyną to ta część meczu zakończyła się prowadzeniem Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 1:0. Lider poznańskiej okręgówki swoje zwycięstwo nad zespołem z Witkowa przypieczętował w drugiej części sobotniego meczu. W 75 minucie goście zdobyli drugą bramkę. Po dalekim wykopie piłki z własnego pola karnego przez golkipera Zjednoczonych – Szymona Menza przejął ją Dawid Ciążyński a następnie posyłając ją za kołnierz bramkarzowi Vitcovii zdobył gola dla Zjednoczonych Trzemeszno. Wynik meczu 3:0 dla gości został ustalony w 90 minucie po bramce zdobytej przez Adama Nidezielskiego, który piłkę w bramce gospodarzy umieścił po uderzeniu jej z dystansu. Co do zespołu z Witkowa, to podopieczni Stanisława Drozdy mieli kilka okazji do zdobycia choćby gola honorowego, lecz w decydujących sytuacjach strzeleckich zawodziła ich celność.