Vitcovia przegrywa mecz w Murowanej Goślinie

2017-09-03

W sobotę 2 września piłkarze Vitcovii Witkowo, rozegrał kolejny swój mecz mistrzowski w ramach nowego sezonu 2017/2018 w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód.

Podopieczni Jacka Paska, tego dnia udali się do Murowanej Gośliny gdzie o punkty walczyli z miejscową ekipą Concordii. Po wcześniejszym wygranym pojedynku wyjazdowym przez witkowian z AVI-ą Kamionki w stosunku 5:4 i remisie 2:2 na własnym trenie z zespołem Kłosa Zaniemyśl. Witkowianie po raz pierwszy w tym sezonie z placu gry schodzili pokonani przegrywając mecz w Murowanej Goślinie w stosunku 3:0. W spotkaniu, w którym od początku do samego końca na boisku dominowali gospodarze, witkowianie pierwszego gola stracili w 20 minucie. Bardzo silny strzał na bramkę Damiana Dominiczaka golkipera z Witkowa z ponad 20. metra oddał zawodnik Concordii – Dominik Tomczak i piłka wpadła do bramki gości. Nim jednak doszło do straconej bramki przez witkowian, to oni mogli prowadzić z gospodarzami jedną bramką jednak w 10 minucie Hubert Mielcarek nie wykorzystał dogodnej okazji ku temu przegrywając bezpośredni pojedynek z golkiperem Concordii. Mimo jeszcze kilu dogodnych strzeleckich w wykonaniu piłkarzy obu drużyn wynik pierwszej połowy nie uległ zmianie. I zespół Concordii Murowana Goślina na przerwę schodził prowadząc z Vitcovią Witkowo w stosunku 1:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, przewagę nadal posiadali gospodarze co udokumentowali zdobyciem kolejnych dwóch goli w końcówce sobotniego spotkania. W 80 minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0 po podyktowanym rzucie karnym na ich korzyść po faulu Radosława Trybuły na zawodniku Concordii – Danielu Nawrockim. Podyktowaną jedenastkę penie na gola zamienił w ekipie gospodarzy Łukasz Lech. Pewne zwycięstwo 3:0 zespół Concordii przypieczętował w doliczonym czasie gry, kiedy to po raz trzeci bramkarza Vitcovii – Damiana Dominiczaka pokonał w 91 minucie Dominik Majchrzak. Co do piłkarzy z Witkowa, to w drugiej części spotkania mieli oni kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zmiany niekorzystnego wyniku dla nich, lecz ani Hubertowi Mielcarkowi ani Filipowi Janiszewskiemu nie udała się sztuka pokonania bramkarza gospodarzy.

Skład Vitcovii Witkowo: Damian Dominiczak, Patryk Dąbek, Bartosz Sypniewski, Rafał Pietrowski, Dawid Kustra (70’ Karol Kowalski), Miłosz Kasprzyk, Radosław Trybuła, Mateusz Pietrowski (65’Kamil Drahejm) , Bartosz Staszewski (65’ Filip Janiszewski), Hubert Mielcarek, Mikołaj Plichta

Następne spotkanie mistrzowskie zespół z Witkowa, rozegra w najbliższą sobotę 9 września kiedy to o godzinie 16.00 podejmować będzie na władnym trenie zespół Piasta Kobylnica.