Vitcovia Witkowo gładko pokonuje Wielkopolską Komorniki

2017-04-03

W niedzielę 2 kwietnia zespół Vitcovii Witkowo, rozegrał w ramach trwającej rundy wiosennej drugie swoje spotkanie mistrzowskie w poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód.

Przeciwnikiem podopiecznych Jacka Paska w meczu wyjazdowym była ekipa Wielkopolska Komorniki. Spotkanie witkowianie rozstrzygnęli na swoją korzyść ogrywając swojego rywala gładko bo 5:0. Wynik meczu dla Vitcovii, otworzył w 25 minucie Kamil Buczek, którego obsłużył Mateusz Pietrowaki  pakując piłkę pod poprzeczkę z 10.metra do bramki gospodarzy. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w pierwszej połowie przez oba zespoły mimo że prowadzenie witkowian dwoma golami do przerwy mógł podwyższyć Filip Janiszewski, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Komornik. W tym układzie witkowianie schodzili na przerwę prowadząc 1:0. Po zmianie stron goście zdobyli jeszcze cztery bramki nie tracąc przy okazji żadnej. W 55 minucie na 2:0 prowadzenie Vitcovii podwyższył wprowadzony po przerwie do gry Kamil Drahajm, który bramkarza gospodarzy pokonał posyłając mu piłkę do jego bramki za przysłowiowy kołnierz z 16. metra, po wcześniejszym dograniu futbolówki w pole karne komorniczan przez Bartosza Staszewskigo. W 60 minucie było już 3:0 dla witkowian. Bartosz Staszewski idealnie wyłożył piłkę Filipowi Janiszewskiemu a ten w sytuacji sam na sam, z golkiperem gości pokonał go lokując piłkę w jego bramce po długim rogu. Gospodarze po straconym trzecim golu mogli zdobyć bramkę kontaktową lecz nie wykorzystali podyktowanego rzutu karnego, którego zdołał wybronić golkiper z Witkowa – Damian Dominiak.  A  że nie wykorzystane sytuację się mszczą, przekonali się gospodarze w 75 minucie, kiedy to goście zdobyli swojego czwartego gola, którego autorem okazał się w ekipie z Witkowa – Daniel Nowaczyk. Ostatnia bramka w niedzielnym spotkaniu dla zespołu z Witkowa, została zdobyta w 80 minucie. Gola na swoim koncie zapisał Waldemar Przysiuda, który zamykając akcję Kamila Drahejma piłkę do bramki gospodarzy skierował z 4. metra. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Witkowa w stosunku 5:0.

Skład Vitcovi Witkowo: Damian  Dominiak – Bartosz Melewski (63.Łukasz  Szeląg), Daniel  Nowaczyk, Rafał Pietrowski, Bartosz Sypniewski – Dawid  Kustra (67. Waldemar Przysiuda), Kamil Buczek – Michał Plichta (46. Kamil Draheim), Bartosz Staszewski, Mateusz  Pietrowski – Filip Janiszewski (76. Karol Kowalski)

Kolejne spotkanie mistrzowskie zespół z Witkowa, rozegra na wyjeździe  w sobotę 8 kwietnia mając za przeciwnika zespół AP Reissa Tarnowo Podgórne Poznań. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15.30.

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Mieszko Gniezno 15 36 11 3 1 43-11 7 1 0 27-6 4 2 1 16-5
2.  Vitcovia Witkowo 16 34 10 4 2 37-12 6 3 0 22-6 4 1 2 15-6
3.  Wiara Lecha Poznań 16 33 10 3 3 45-21 6 1 1 25-10 4 2 2 20-11
4.  Zjednoczeni Trzemeszno 16 29 8 5 3 30-16 6 1 1 22-8 2 4 2 8-8
5.  Kłos Zaniemyśl 15 26 8 2 5 26-20 4 1 3 13-8 4 1 2 13-12
6.  Concordia Murowana Goślina 16 25 8 1 7 28-24 3 1 3 10-6 5 0 4 18-18 1 3 1 0 0 2-1
7.  TPS Winogrady (Poznań) 16 25 8 1 7 35-20 6 1 2 22-7 2 0 5 13-13 1 0 0 0 1 1-2
8.  Warta Śrem 16 24 7 3 6 29-21 4 1 2 15-7 3 2 4 14-14
9.  Piast Kobylnica 16 23 6 5 5 31-26 4 0 4 19-17 2 5 1 12-9
10.  Orkan Jarosławiec 16 22 7 1 8 33-42 4 1 4 18-18 3 0 4 15-24
11.  Orkan Konarzewo 16 19 5 4 7 24-41 0 2 5 4-24 5 2 2 20-17
12.  Wełna Rogoźno 16 18 5 3 8 20-40 2 3 2 10-13 3 0 6 10-27
13.  Wielkopolska Komorniki 16 13 4 1 11 27-44 4 0 5 17-22 0 1 6 10-22
14.  Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań 16 9 2 3 11 14-39 1 3 3 9-13 1 0 8 5-26
15.  Pelikan Niechanowo 16 1 0 1 15 7-52 0 1 7 5-26 0 0 8 2-26