Vitcovia Witkowo goni lidera!

2016-11-05

Komplet trzech punktów zainkasowali na swoim koncie w sobotę 5 listopada w XIII kolejce ligowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód piłkarze Vitcovii Witkowo.

Podopieczni Jacka Paska, tego dnia gościli na własnym trenie zespół Orkanu Jarosławiec. Witkowainie okazali się niezbyt gości dla swojego rywal ogrywając go 2:0. Tym zwycięstwem zespół z Witkowa znacznie zbliżył się do lidera swojej grupy, jakim jest zespół Mieszka Gniezno, który w XIII kolejce ligowej zremisował bezbramkowo dzieląc się punktami w ligowej tabeli w meczu wyjazdowym z ekipa TPS Winogrady Poznań. Obecnie oba zespoły w ligowej tabeli dzieli różnica trzech punktów. Mieszko Gniezno, obecnie ma w swoim dorobku 29. oczek przy jednym nierozstrzygniętym meczu z Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań, która nie stawiła się na wyznaczone spotkanie. Vitcovia Witkowo, po sobotnim zwycięstwie zajmuje druga pozycje w ligowej tabeli z zdobytymi 26. punktami.

Przechodząc jednak do tego co działo się w sobotnim meczu w Witkowie pomiędzy miejscową Vitcovią a Orkanem Jarosławiec. To pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym, gdyż oba zespoły nie stworzyły sobie klarownych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramek. O wiele więcej działo się w drugiej części meczu, w której kibice byli świadkami dwóch goli i to zdobytych przez miejscowych. Pierwsza bramka dola witkowian powinna zostać zdobyta w 60 minucie lecz podyktowany rzut karny po faulu na Łukasz Szelągu na gola nie potrafił zamienić Hubert Mielcarek. To co nie udało się Mielcarkowi, wcześniej udało się już Mateuszowi Pietrowskiemu w 70 minucie, kiedy to wykorzystując dograną piłkę przez Bartłomiej Melewskiego w pole karne gości umieścił ją w bramce Jarosławca uderzając ja z 11. metra. Tym golem Melewski wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0.  Druga bramka w całym meczu i to dla witkowian, została zdobyta w 80 minucie. Kamil Buczek po indywidualnej akcji dograł piłkę do Huberta Mielcarka a ten bez skrupułów z bliskiej odległości umieścił ją celnym trafieniem w bramce gości. Ostatecznie Vitcovia Witkowo, pokonała niżej notowany zespół w ligowej tabeli jakim był Orkan Jarosławiec w stosunku 2:0.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Bartosz Sypniewski, Patryk Dąbek, Daniel Nowaczyk, Rafał Pietrowski, Łukasz Szelag (60’ Bartłomiej Melewski), Patryk Buczek, Waldemar Przysiuda, Mateusz Pietrowski (80’ Filip Janiszewski),. Bartosz Staszewski (75’ Dawid Kustra), Hubert Mielcarek.

Przedostatnie spotkanie tej jesieni zespół Vitcovii Witkowo, rozegra w najbliższy piątek 11 listopada o godzinie 11.00 kiedy to będzie podejmowany w Zaniemyślu przez miejscowy Kłos.