Vitcovia Witkowo gromi w derbach powiatu gnieźnieńskiego Lechitę Kłecko

2013-11-10

Ostre strzelanie w ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2013/2014 w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód urządzili sobie piłkarze Vitcovii Witkowo. Podopieczni Bartłomieja Figasa na własnym trenie w sobotę 9 listopada w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmowali autsajdera tych rozgrywek zespół Lechity Kłecko. Witkowianie spotkanie wygrali zdecydowanie pokonując swojego przeciwnika w stosunku aż 6:1.

Gospodarze w sobotnim prowadzenie w meczu objęli już w 12 minucie. Bramkarza z Kłecka pokonał Konrad Plucner strzałem z głowy z 8-go metra po wcześniejszym dośrodkowaniu w pole karne gości po egzekwowanym rzycie wolnym przez Bartosza Staszewskiego z odległości 17-tego metra. Po półgodzinie witkowianie prowadzili już 2:0. Autorem tej bramki w zespole Vitcovii okazał się Marek Janaszak, wykorzystując podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Łukaszu Szelągu. Kolejny gol dla Witkowa został zdobyty w 36 minucie. Golipera przyjezdnych tym razem pokonał Karol Kowalski po dograniu piłki na pole karne gości z lewej strony boiska przez Bartosza Sypniewskiego. Czwarta bramka dla witkowian, po której to Vitcovia prowadzili 4:0 została zdobyta w 37 minucie a autorem jej okazał się Patryk Dąbek. Minutę później po zdobyciu czwartej bramki zespół z Witkowa prowadził już 5:0 po golu zdobytym przez Bartosza Staszewskiego, który bramkarza z Kłecka pokonał w sytuacji sam na sam po prostopadłym zagraniu piłki w ple karne gości przez Marka Janaszaka. Wynik pierwszych czterdziestu pięciu minut 5:1 dla Vitcovii Witkowo, ustalił w 43 minucie Tomasz Błaszczyk zdobywając tym samym honorową bramkę dla Lechity Kłecko jak się późnej okazało jedyną w meczu.

Po zmianie stron została zdobyta  tylko jedna bramka, której autorami okazali się piłkarze z Witkowa. Po raz szósty w meczu bramkarza z Kłecka pokonał Filip Janiszewski w sytuacji sam na sam w 51 minucie. Tym golem gdyż inne już w sobotnim meczu derbowym  nie zostały zdobyte przez obie drużyny pomocnik Vitcovii Witkowo ustalił końcowy wynik meczu 6:1 dla miejscowych. Było to ostatnie spotkanie rozegrane przez oba zespoły w rundzie jesiennej nowego sezonu 2013/2014. Vitcovia Witkowo rundę jesienną nowego sezonu zakończyła na trzecim miejscu z zdobytymi 31 punktami w 13 meczach zaś Lechita Kłecko zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Teraz piłkarzy czeka zasłużony odpoczynek od zmagań ligowych a po przerwie nastąpią okres przygotowujący oba zespołu do rundy rewanżowej czyli wiosennej. Ale to już z początkiem nowego roku 2014.

Skład Vitcovia Witkowo: Adam Garczyk, Sławomir Ciszak, Hubert Mielcarek, Rafał Pietrowski, Konrad Plucner, Bartosz Sypniewski, Marek Janaszak, Filip Janiszewski, Michał Marszałek, Bartosz Staszewski, Łukasz Szeląg, Dawid Borys, Karol Kowalski, Patryk Dąbek.