Vitcovia Witkowo i Zjednoczeni Trzemeszno wygrywają Pelikan Niechanowo bez punktów!

2016-08-27

Drugą kolejkę ligową nowego sezonu 2016/2017 w wielkopolskiej klasy okręgowej grupy wschód, mają za sobą trzy drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Vitcovia Witkowo, Zjednoczeni Trzemeszno oraz Pelikan Niechanowo. W zakończonych meczach z udziałem naszych zespołów, do których doszło w sobotę 27 sierpnia odnotowaliśmy dwa zwycięstwa oraz porażkę.

Vitcovia Witkowo – Wielkopolska Komorniki 3:1 (3:0)

Komplet trzech punktów a co za tym pierwsze zwycięstwo tej jesieni po ubiegłotygodniowej porażce wyjazdowej z Wiarą Lecha Poznań w stosunku 3:0, w sobotnie popołudnie zapisali piłkarze Vitcovii Witkowo. Podopieczni Jacka Paska, na inaugurację nowego sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód, podejmowali na własnym trenie zespół Wielkopolska Komorniki. Witkowianie w pełni zrehabilitowali się przed własną publicznością za ubiegłotygodniową porażkę pokonując swojego rywala 3:1. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli bardzo szybko bo już w 5 minucie, za sprawą gola zdobytego przez Rafała Pietrowskiego. W 27 minucie było już 2:0 dla Vitcovii  Witkowo, po bramce Dawida Kustry, którego w polu karnym gości obsłużył dobrym wyłożeniem piłki na ósmy metr Adrian Piechowiak. Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli swojego trzeciego gola. Filip Janiszewski dograł piłkę do Adriana Piechowiaka, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce przyjezdnych. A że więcej bramek obie drużyny już nie zdobyły w pierwszej połowie to witkowianie schodząc do szatni prowadzili z swoim rywalem 3:0. Po zmianie stron w sobotnim meczu została zdobyta tylko jedna bramka, której autorem okazali się piłkarze Wielkopolska Komorniki. W 75 minucie prowadzenie witkowian do 3:1 zostało zmniejszone po wykorzystanym rzucie karnym podyktowanym po faulu wcześniejszym na jednym z zawodników gości, którego dopuścił się w drużynie Vitocvii – Bartłomiej Melewski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Witkowa w stosunku 3:1.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Bartosz Sypniewski, Łukasz Szeląg, Daniel Nowaczyk, Rafał Pietrowski, Adrian Piechowiak, Dawid Kustra, Mateusz Pietrowski, Bartłomiej Melewski, Bartosz Staszewski, Filip Janiszewski.

Rezerwa: Adam Graczyk, Patryk Dąbek, Hubert Mielcarek, Jakub Moskal, Mikołaj Plichta, Mikołaj Woźniak, Szymon Zieliński,

Kolejny mecz z udziałem Vitcovii Witkowo:
03.09.2016  - godz. 16.00 - VITCOVIA Witkowo  - AP REISSA Tarnowo Podgórne Poznań

Zjednoczeni Trzemeszno – Piast Kobylnica 3:1 (2:0)

Podobnie jak zespół Vitcovii Witkowo i drużyna Zjednoczonych Trzemeszno, w sobotnie popołudnie zainkasowała na swoim koncie komplet trzech punktów w zakończonej drugiej kolejce ligowej nowego sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód. Podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, po ubiegłotygodniowej porażce na własnym trenie na inauguracje ligi nowego sezonu z Wełną Rogoźno w stosunku 1:0. Tym razem również na własnym terenie zmierzyli się z zespołem Piasta Kobylnica. Rehabilitacja za ubiegłotygodniową porażkę przed własną publicznością udała się drużynie Zjednoczonych Trzemeszno w stu procentach, gdyż podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, odprawili swojego rywala do domu z kwitkiem wygrywając spotkanie 3:1. Pierwsza bramka dla trzemesznian, po której objęli oni prowadzenie 1:0 padła w 23 minucie a autorem niej okazał się Patryk Sobucki. Tuż przed końcem pierwszej połowy drużyna prowadzona przez Mikołaja Tarczyńskiego, podwyższyła swoje prowadzenie nad gośćmi do 2:0 za sprawą zdobytej bramki przez Konrada Nadolnego. A że więcej goli obu drużynom w tej części gry nie udało się zdobyć to pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:0. Po zmianie stron piłkarze obu drużyn zdobyli po jednej bramce, w wyniku czego spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 3:1. Pierwsi gola zdobyli gospodarze w 58 minucie a autorem tej bramki w szeregach ekipy z grodu Kilińskiego okazał się Kamil Wysocki. Goście swoją bramkę honorową zdobyli dopiero w 86 minucie wykorzystując podyktowany rzut karny po faulu Krzysztofa Majchrzaka na jednym z zawodników Piasta Kobylnica.

Kolejne spotkanie Zjednoczonych Trzemeszno:
04.09.2016 – godz. 15.00 -  ORKAN Jarosławiec - ZJEDNOCZENI Trzemeszno

Kłos Zaniemyśl – Pelikan Niechanowo 3:0 (3:0)

Nadal bez zdobyczy punktowej a co za tym idzie zwycięstwa w rozgrywkach poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód są piłkarze Pelikana Niechanowo. Po ubiegłotygodniowej porażce na inaugurację nowego sezonu 2016/2017 kiedy to Pelikan Niechanowo uległ w Jarosławcu tamtejszemu Orkanowi w stosunku 3:0. Podopieczni Ireneusza Furmaniaka, również drugiego swojego występu wyjazdowego nie zaliczą do udanych. Niechanowianie bowiem wrócili z tarczą z Zaniemyśla przegrywając swoje spotkanie sobotnie ze społem miejscowego Kłosa w stosunku 3:0. Jedną dogodną sytuację do zdobycia bramki honorowej niechanowianie zmarnowali w 85 minucie kiedy to Mikołaj Mazurkiewicz zamiast ulokować piłkę w pustej bramce gospodarzy posłał ją wprost w jej poprzeczkę.

Skład Pelikana Niechanowo: Filip Chrzanowski, Daniel Miętkiewicz, Tomasz Winkel, Adrian Jagodziński, Wojciech Wachowski, Mateusz Sypniewski, Marcin Stuczyński, Daniel Miętkiewicz, Mikołaj Mazurkiewicz, Patryk Stachowiak, Hubert Kujawa

Rezerwa: Marcin Bubacz, Marek Kosmala Patryk Jankowski, Wojciech Wiertel

Kolejny mecz Pelikana Niechanowo:
03.09.2016 – godz. 17.00 - MIESZKO Gniezno - PELIKAN Niechanowo

Wyniki 2 Kolejki

Wełna Rogoźno 3-2 TPS Winogrady (Poznań)

Tabela

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Concordia Murowana Goślina 2 6 2 0 0 6-1 1 0 0 3-1 1 0 0 3-0
2.  Orkan Jarosławiec 2 6 2 0 0 5-1 1 0 0 2-0 1 0 0 3-1
3.  Wełna Rogoźno 2 6 2 0 0 4-2 1 0 0 3-2 1 0 0 1-0
4.  Wiara Lecha Poznań 2 4 1 1 0 4-1 1 0 0 3-0 0 1 0 1-1
5.  Mieszko Gniezno 1 3 1 0 0 4-1 1 0 0 4-1 0 0 0 0-0
6.  Kłos Zaniemyśl 1 3 1 0 0 3-0 1 0 0 3-0 0 0 0 0-0
7.  TPS Winogrady (Poznań) 2 3 1 0 1 4-3 1 0 0 2-0 0 0 1 2-3
8.  Zjednoczeni Trzemeszno 2 3 1 0 1 3-2 1 0 1 3-2 0 0 0 0-0