Vitcovia Witkowo jak przystało na lidera wygrywa z Winogradami. Kłecki Lechita niestety przegrywa z Polonią Poznań

2013-10-01

W sobotę 28 września zespół Vitcovia Witkowo, kolejny raz w nowym sezonie w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zapisał na swoim koncie komplet punktów pokonując w ramach siódmej kolejki w meczu wyjazdowym TPS Winogrady Poznań w stosunku 3:0.

Mniej szczęścia od witkowian miał drugi zespół z naszego powiatu gnieźnieńskiego występujący w tej samej klasie piłkarskiej mowa tutaj o Lechicie Kłecko, który w niedzielę 29 września po raz siódmy z placu gry schodził pokonany przegrywając w Poznaniu z miejscową ekipą Poloni w stosunku 2:0.

Witkowianie jak przystało na lidera rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód, nie zwalniają tempa odnosząc zwycięstwo za zwycięstwem. Tak było w minioną sobotę w siódmej kolejce poznańskiej klasy okręgowej grupy, w której zespół prowadzony przez Bartłomieja Figasa nie dał  żadnych szans w meczu wyjazdowym swojemu rywalowi pokonując w Poznaniu miejscową ekipę TPS Winogrady gładko 3:0. Goście prowadzenie 1:0 w meczu objęli już w 4 minucie po bramce zdobytej przez Sebastiana Masłowskiego. Takim też wynikiem zakończyło się pierwsze czterdzieści pięć minut niedzielnego spotkania. Druga bramka dla Vitcovi Witkowo została zdobyta w drugiej połowie meczu a było to w 70 minucie gry a bramkarza gości w tym przypadku pokonał  w sytuacji sam na sam Damian Szczepaniak. W 82 minucie witkowianie podwyższyli swoje prowadzenie 3:0 po golu zdobytym przez Damiana Szczepaniaka, który golkipera gospodarzy pokonał z 5-tego metra po wcześniejszym dograniu piłki od Filipa Janiszewskiego. Jak się okazało było to ostatnia bramka zdobyta w tym meczu i Vitcovia Witkowo z Poznania wywiozła komplet trzech punktów.

Kolejny mecz zespół Vitcovi Witkowo rozegra na własnym trenie podejmując o godzinie 16.00 zespół Kotwicy Kórnik.

Skład Vitcovi Witkowo: Adam Garczyk, Tomasz Roszyk, Patryk Dąbek, Dawid Kustra, Rafał Pietrowski, Konrad Plucner, Bartosz Sypniewski, Marek Janaszak, Filip Janiszewski, Michał Marszałek, Sebastian Masłowski, Mateusz Pietrowski, Bartosz Staszewski, Karol Stein, Łukasz Szeląg, Damian Banaszak, Damian Szczepaniak

Mniej szczęścia od drużyny Vitcovi Witkowo, w zakończonej siódmej kolejce mięli piłkarze Lechity, którzy nie poprawili swojego zerowego konta. W siódmym meczu nowego sezonu podopieczni Marka Iwańskiego, już po raz kolejny z placu gry schodzili jak pokonani. Tym razem Lechita Kłecko musiał uznać wyższość swojego rywala w meczu wyjazdowym przegrywając w Poznaniu z przedostatnią drużyną tych rozgrywek miejscową ekipą Poloni w stosunku 2:0. Po tej porażce Lechita Kłecko nadal z zerowym dorobkiem punktowym zamyka ligową tabelę i jak na razie nie zanosi się że to ulegnie zmianie.

Kolejnym przeciwnikiem Lechity Kłecko w sobotę 5 października w meczu derbowym na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego będzie wicelider poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zespół Pelikana Niechanowo. Początek tej potyczki zaplanowano w Kłecku na godzinę 16.00.

Wyniki 7 kolejki - 28-29 września
KS Łopuchowo                         2-1     Las Puszczykowo
Stella Luboń                              1-2     Suchary Suchy Las
Polonia Poznań                      2-0     Lechita Kłecko
Pelikan Niechanowo             3-1     Kłos Zaniemyśl
Piast Kobylnica                         1-1     Warta Śrem
TPS Winogrady (Poznań)     0-3     Vitcovia Witkowo
Kotwica Kórnik                         0-2     Wełna Rogoźno