Vitcovia Witkowo nadal bez zwycięstwa a co za tym idzie punktów!

2022-09-20

Szósty mecz i szósta porażka Vitcovii Witkowo w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupy 3 sezonu 2022/2023. Tak by można w skrócie napisać o kolejnym występie podopiecznych Stanisława Drozdy.

W sobotę 17 września witkowianie zajmujący przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i jak do tej pory bez zdobyczy punktowej w rozgrywkach udali się do Zbierska gdzie podejmowani byli przez zespół CKS. Spotkanie po dwóch różnych połowach zakończyło się porażką Vitcovii Witkowo w stosunku 0:4. O kolejnej porażce podopiecznych Stanisława Drozdy w Zbiersku zadecydowały
braki kadrowe drużyny z Witkowa gdyż na to spotkanie Vitcovianie udali się jedynie w dwunastoosobowym składzie.

Co do samego przebiegu meczu CKS Zbiersk z Vitcovią Witkowo. To po pierwszej połowie gospodarze prowadzili zdecydowanie 3:0. Drużyna z Zbierska w tej części gry dominowała na boisku dokumentując swoją przewagę w grze nad witkowianami zdobytymi trzema golami. Winki meczu 1:0 otworzył już w 3 minucie w ekipie gospodarzy zdobytą bramką Michał Walczyński. W 23 minucie było już 2:0 dla zespołu z Zbierska po golu zdobytym przez Sebastiana Przybyla. Wynik zaś pierwszej połowy w 44 minucie 3:0 dla Zbierska ustalił pokonując bramkarza z Witkowa w ekipie gospodarzy Mateusz Ogórkiewicz.
Druga połowa sobotniego meczu w przeciwieństwie do pierwszej należała już do zespołu z Witkowa. Podopieczni Stanisława Drozdy w tej części meczu wzięli się ostro do roboty i przez całą drugą połowę zamknęli gospodarzy na ich połowie, niestety z tak dobrej gry witkowian nic nie wynikało gdyż nic nie chciało wpaść do bramki Zbierska. Z kolei gospodarze po jednej szybkiej akcji w drugiej połowie meczu strzeli swoją czwartą bramkę w 71 minucie ustalając nią końcowy wynik spotkania na 4:0 dla CKS Zbiersk. Autorem czwartego gola w zespole gospodarzy okazał się Maciej Kubiak.

W sobotę 24 września drużyna z Witkowa rozegra swój kolejny mecz podejmując o godzinie 16.00 zespół Wilki Wilczyn.

Skład GKS Vitcovia Witkowo: Budzyński- Graczyk- Wendland- Krajniak- Szcześniak(Zaborniak)- Spychała- Zieliński- Majewski- Marciniak- Waraczyński- Chojnacki.