Vitcovia Witkowo nowym liderem poznańskiej okręgówki!

2016-09-11

W sobotę 10 września kolejne swoje spotkanie ligowe w ramach V kolejki poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód rozegrała w nowym sezonie 2016/2017 drużyna Vitcowii Witkowo.

Po środowym wygranym meczu przed własną publicznością kiedy to witkowianie pokonali zespół TPS Winogrady Poznań w stosunku 2:1 zapisując po tym meczu trzecie zwycięstwo rzędna swoim koncie  przy jednej porażce. W sobotę 10 września trzeci przedstawiciel z naszego powiatu gnieźnieńskiego grający w tej klasie piłkarskiej udał  się na wyjazd do Murowanej Gośliny gdzie o kolejne punkty walczył z ekipą miejscowej Concordii. Spotkanie na szczycie ligowej tabeli po dość zaciętym jego przebiegu zakończyło się dla drugiej drużyny Vitcovii Witkowo, po raz czwarty z rzędu rozstrzygnęła w trwającym sezonie 2016/2017 na swoją korzyść wygrywając je z trzecią ekipą zmagań ligowych przed tym meczem skromnie bo skromnie lecz w stosunku 1:0. Wynik sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy miejscową Concordią Murowana Goślina a Witcovią Witkowo, został rozstrzygnięty na korzyść gości w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Gol dający czwarte zwycięstwo witkowianom z rzędu został zdobyty w 25 minucie meczu. W polu karnym gospodarzy faulowany był Hubert Mielcarek a podyktowany rzut karny dla Vitcovii Witkowo, na bramkę zamienił Dawid Kustra. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy  meczu jak nie uległ już zmianie w drugiej części spotkania. Mimo jeszcze jednej okazji strzeleckiej dla witkowian w 70 minucie, kiedy to dwukrotnie piłka zatrzymywała się na słupku bramki gospodarzy najpierw po egzekwowanym rzucie rożnym i uderzeniu jej z głowy przez Rafała Pietrowskiego jak również po powtórnej dobitce Adriana Piechowiaka . Po tej wygranej i przy potknięciu Mieszka Gniezna po remisie 1:1 na własnym trenie w derbach powiatu gnieźnieńskiego Zjednoczonymi Trzemeszno, drużyna z Witkowa została nowym liderem poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Bartosz Sypniewski, Daniel Nowaczyk, Rafał Pietrowski, Mikołaj Plichta, Bartosz Melewski, Adrian Piechowiak, Dawid Kustra, Mateusz Pietrowski (83’ Mikołaj Woźniak),  Bartosz Staszewski, Hubert Mielcarek (80’ Patryk Dąbek)

Następny mecz zespół z Witkowa, rozegra w sobotę 17 września kiedy to o godzinie 17.00 będzie podejmowany w Rogoźnie przez zespół miejscowej Wełny.

Wyniki:

Kolejka 5 - 10-11 września

Pauza: Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Vitcovia Witkowo 5 12 4 0 1 13-6 3 0 0 12-3 1 0 1 1-3
2.  Wełna Rogoźno 4 12 4 0 0 10-5 1 0 0 3-2 3 0 0 7-3
3.  Mieszko Gniezno 4 10 3 1 0 14-3 2 1 0 7-3 1 0 0 7-0
4.  Wiara Lecha Poznań 4 10 3 1 0 13-4 2 0 0 6-2 1 1 0 7-2
5.  Concordia Murowana Goślina 4 9 3 0 1 8-3 1 0 1 3-2 2 0 0 5-1
6.  Zjednoczeni Trzemeszno 5 8 2 2 1 10-8 2 0 1 7-5 0 2 0 3-3
7.  Orkan Jarosławiec 5 7 2 1 2 9-10 1 1 1 5-4 1 0 1 4-6
8.  Warta Śrem 5 7 2 1 2 7-8 1 1 0 3-1 1 0 2 4-7