Vitcovia Witkowo odpada z dalszej rywalizacji pucharowej

2015-09-24

W III rundzie pucharu Polski Wielkopolskiego ZPN do której doszło w środę 23 września rywalizowały zespoły z naszego regionu. Jednym z nich była drużyna Victovii Witkowo.

Występująca w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód Vitcovia Witkowo trafiła w 1/32 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego na III ligowca, Polonię Środa Wielkopolska. Jak można było przypuszczać doznała ona na własnym trenie gdzie doszło do tego meczu porażki przegrywając z drużyną z Środy Wielkopolskiej w stosunku 4:0. Goście rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia i prowadzili już po 10 minutach 2:0. Witkowianie wprawdzie opanowali nerwy i uspokoili swoje poczynania na boisku  utrzymując tym samym do przerwy w miarę korzystną dla siebie grę. Polonia oczywiście miała inicjatywę, ale już tak łatwo nie miała. Po zmianie stron goście strzelili trzeciego gola meczu po uderzeniu zza pola karnego w same okienko bramki. Przed końcem goście zdobyli czwartą bramkę w środowym spotkaniu ustalając tym samym końcowy wynik meczu na 4:0. Tym samym do 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego awans wywalczyła trzecioligowa Polonia Środa Wielkopolska.

Skład Vitcovii Witkowo: Borys (46Graczyk), Cierpiszewski, Sypniewski, Kasprzyk (60 R. Pietrowski), Kustra, Stachowiak, Staszewski, Buczkowski, Melecki, Mielcarek (85 Tomczak), M. Pietrowski (80 Wagner).