Vitcovia Witkowo ogrywa Raszkowiankę Raszków

2021-05-09

Komplet punktów z Raszkowa przywieźli w sobotę 8 maja piłkarze Vitcovii Witkowo, którzy w ramach 27 kolejki wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 3 podejmowani byli przez zespół miejscowej Raszkowianki.

Spotkanie po zaciętym jego przebiegu zakończyło się zwycięstwem zespołu z Witkowa w stosunku 5:3. Zwycięstwo w postaci zainkasowaniu kompletu punktów przez zespół z Witkowa, nie przyszedł im wcale łatwo. Gospodarze bowiem już w 1 minucie wyszli na prowadzenie 1:0 po golu zdobytym przez Damiana Spaleniak. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego do stanu 1:1 doprowadzili dopiero w 17 minucie po bramce Radosława Trybuły. W 29 minucie po golu zdobytym przez Tomasza Kaźmierczaka to witkowianie cieszyli się z prowadzenia 2:1.Radość gości nie trwał długo gdyż w 42 minucie po bramce samobójczej Michała Marszałka ponownie w meczu mieliśmy remis 2:2. I z takim wynikiem oba zespoły schodziły na przerwę po pierwszej połowie. O zwycięstwie zespołu z Witkowa zadecydowała druga połowa. Wprawdzie w 53 minucie gospodarze zdobytym golem przez Szymona Nowickiego, po raz drugi w sobotnim meczu wyszli na prowadzenie 3:2. Jednak ostatnie słowo w tej potyczce piłkarskiej należało do zespołu Vitcovii Witkowo. Najpierw w 55 minucie witkowianie doprowadzili do stanu 3:3 po golu zdobytym przez Oskara Wegnerskiego. Trzy minuty później podopieczni Macieja Rozmarynowskiego ponownie prowadzili 4:3 po bramce zdobytej przez Tomasza Kaźmierczaka. Wynik końcowy spotkania na korzyść Vitcovii Witkowo, został ustalony w 77 minucie golem zdobytym przez Michała Wiśniewskiego, który w końcowym obrachunku dał zwycięstwo zespołowi prowadzonemu przez Macieja Rozmarynowskiego w stosunku 5:3.

W najbliższą sobotę 15 maja drużyna Vitcovii Witkowo, rozegra swoje kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem na własnym trenie witkowianie o godzinie 16.00 podejmować będą ekipę Polonusa Kazimierz Biskupi.

Skład Vitcovii Witkowo: Filip Chrzanowski, Oskar Wegnerski, Oskar Pietrzak (65' Kacper Boczkowski), Michał Marszałek (88' Bartłomiej Melewski), Wojciech Durski, Tomasz Kaźmierczak, Michał Bełkot (80' Hubert Mielcarek), Dawid Białas (65' Michał Wiśniewski), Radosław Trybuła, Patryk Markiewicz, Patryk Dąbek