Vitcovia Witkowo ogrywa Wartę Śrem

2016-05-14

W sobotę 14 maja zespół Vitcovii Witkowo, w ramach rozgrywek wielkopolskiej klasy okręgowej grupy wschód rozegrał swoje ósme spotkanie z rundy rewanżowej a 21 trwającego jeszcze sezonu 2015/2016.

Podopieczni Jacka Paska , tego dnia na własnym boisku oraz przed własna publicznością podejmowali zespół Warty Śrem. Mecz sąsiadujących ze sobą w tabeli, szóstej Vitcovii z piątą Wartą Śrem zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Decydującą bramkę zdobył w 35 minucie Dawid Kustra, który pokonał golkipera rywali strzałem w długi róg bramki. Asystował mu inny gnieźnianin Mikołaj Woźniak. Był to jedyny strzał witkowskiej ekipy w pierwszej połowie. Goście też nie błyszczeli w ofensywie. Dopiero w 45 minucie futbolówka po ich strzale znalazła się w świetle bramki, ale z linii bramkowej wybił ją głową kapitan witkowian, Rafał Pietrowski. W drugiej połowie goście dominowali, nad mocno osłabioną kadrowo Vitcovią, która na ławce rezerwowych miała tylko jednego piłkarza, bramkarza Tomasza Roszyka. Witkowianie kontrowali grę, ale robili to bardzo nieudolnie. W 93 minucie Warta miała piłkę na remis, ale piękną interwencją popisał się bramkarz, Adam Graczyk, a piłka po dobitce “warciarza” uderzyła w słupek.

Skład Vitcovii:
Graczyk, R. Pietrowski, M. Pietrowski, Sypniewski, Melewski, Kowalski, Plichta, Buczek, D. Kustra, Moskal, Woźniak (87 Roszyk)

Następny mecz zespół Vitcovi Witkowo, rozegra 22 maja na wyjeździe, Tego dnia przeciwnikiem podopiecznych Jacka Paska, będzie zespół Lipna Stęszew. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 17.00