Vitcovia Witkowo po raz drugi z kompletem punktów

2017-05-20

W sobotę 20 maja zespół Vitcovii Witkowo, rozegrał kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w trwającej rundzie rewanżowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód sezonu 2016/2017.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 2:0 w derbach powiatu gnieźnieńskiego, w których witkowianie pokonali sąsiada za miedzy niechanowskiego Pelikana. Kolejnym rywalem podopiecznych Jacka Paska i to przed własna publicznością w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód była ekipa Orkanu Konarzewo. Spotkanie zakończyło się skromnym jednobramkowym zwycięstwem witkowian, mimo że były okazje ku temu żeby było on bardziej okazałe. Sobotnie spotkanie zespół z Witkowa, rozpoczął w swoim stylu od zdecydowanych ataków na bramkę swojego rywala, Tak konsekwentna gra podopiecznych Jacka Paska, mogła przynieść efekt w postaci zdobytej bramki i prowadzenia w 20 minucie. Okazję jednak zmarnował w ekipie z Witkowa – Dawid Nowaczyk, który z bliskiej odległości po egzekwowanym rzucie rożnym przez Bartosza Sypniewskiego, posłał piłkę uderzeniem z głowy wprost w słupek bramki przyjezdnych. A że więcej klarownych sytuacji strzeleckich obie ekipy sobie nie stworzyły w pierwszej połowie to ta część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Dopiero w drugiej połowie witkowianom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść zapisując tym samym na swoim koncie drugi kompletb punktów w  przeciągu tygodnia. W 60 minucie padła jedyna bramka w całym meczu i to za sprawa zespołu z Witkowa. Rzut wolny z odległości 20. metra egzekwował Bartosz Staszewski. Strzał na bramkę Staszewskiego okazał się na tyle celny że przy spóźnionej interwencji golkipera z Konarzewa piłka wpadła przy krótkim rogu do jego bramki. Od tego momentu podopieczni Jacka Paska objęli w meczu prowadzenie 1:0, którego nie oddali do końca mimo że mogli je podwyższyć za sprawa nie wykorzystanych sytuacji strzeleckich w wykonaniu Filipa Janiszewskiego oraz Waldemara Przysiudy. Po tym zwycięstwie zespół z Witkowa zrównał się w ligowej tabeli z punktami po 47 z drugim w rozgrywkach zespołem Wiary Lecha Poznań, który uległ w sobotę u siebie Mieszku Gniezno w stosunku 2:0.

Skład Victovi Witkowo: Roszyk - Dąbek, Nowaczyk, R. Pietrowski, Sypniewski - Kowalski (46. Przysiuda), D. Kustra (46. Staszewski) - Melewski, Marszałek, M. Pietrowski (67. Janiszewski) - Mielcarek (73. Plichta)

Następne spotkanie mistrzowskie zespół z Witkowa, rozegra w sobotę 27 maja na wyjeździe mając za przeciwnika w derbach powiatu gnieźnieńskiego drużynę Zjednoczonych Trzemeszno. Początek tego meczu w Trzemesznie zaplanowano na godzinę 16.00.