Vitcovia Witkowo ponownie bez punktów

2017-09-17

Najwierniejsi kibice Vitcovii Witkowo, przed kolejnym spotkaniem mistrzowskim zadawali sobie pytanie czy podopiecznym Jacka Pasaka uda się przerwać passę dwóch porażek z rzędu.

Do takiego scenariusza nie doszło, gdyż po raz trzeci z rzędu witkowiane w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód schodzili z boiska pokonani. Tym razem w piątej kolejce ligowej podopieczni Jacka Paska, musieli uznać wyższość swojego rywala i w sobotę 16 września polegli w Poznaniu przegrywając z ekipą OTPS Winogrady w stosunku 5:3.

Początek sobotniej potyczki pomiędzy OTPS Winogradami Poznań a Vitcovią Witkowo, nie zapowiadał trzeciej porażki z rzędu podopiecznych Jacka Paska. Witkowainie sobotni mecz rozpoczęli od zdobyczy bramkowej i prowadzenia 1:0. W 10 minucie po egzekwowanym rzucie rożnym przez Bartosza Staszewskiego piłkę celnym trafieniem do bramki  gospodarzy skierował Hubert Mielcarek. W 20 minucie był jednak już remis 1:1 po golu zdobytym przez poznaniaków. Po raz drugi na prowadzenie 2:1 witkowianie wyszli w 23 minucie kiedy to Bartosz Staszewski w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy umieścił celnym strzałem piłkę w ich bramce. Nie upłynęło trzynaście minut a ponownie w spotkaniu był remis 2:2, po kolejnej bramce zdobytej przez zespół z Winograd. A że w 36 minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola to oni do szatni schodzili prowadząc z witkowianami  w stosunku 3:2

O trzeciej porażce z rzędu zespołu z Witkowa podobnie jak to było w wcześniejszym meczu Piastem Kobylnica, zadecydowała druga połowa sobotniego spotkania piłkarskiego. Goście na początku drugiej części sobotniego meczu w 60 minucie zdobyciem kolejnej bramki podwyższyli swoje prowadzenie do 4:2. Wprawdzie w 70 minucie podopieczni Jacka Paska, zmniejszyli prowadzenie swojego rywala do 4:3 po golu zdobytym przez Filipa Janiszewskiego. Jednakże Ostatnie słowo w sobotniej potyczce piłkarskiej należało do gospodarzy, którzy w 70 minucie zdobyciem piątej bramki ustalili końcowy wynik meczu na 5:3 na korzyść zespołu z Winograd. Na domiar że witkowianie odnotowali na swoim koncie trzecią porażkę to jeszcze sobotni mecz kończyli w dziesiątkę od 80 minuty. Hubert Mielcarek za niesportowe zachowanie ujrzał drugą żółtą a w następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Bartosz Melewski, Rafał Pietrowski, Bartosz Sypniewski, Patryk Dąbek, Jakub Pawlak, Dawid Kustra (15’ Radosław Trybuła), Mateusz Pietrowski, Bartosz Staszewski, Hubert Mielcarek, Larol Bułakowski.

Kolejne spotkanie mistrzowskie zespół Vitcovii Witkowo, rozegra w sobotę 23 września o godzinie 14.30  kiedy to podejmować będą w meczu u siebie \espół Poznańskiej 13 Poznań.