Vitcovia Witkowo przegrywa na inaugurację nowego sezonu w Poznaniu

2014-08-24

Od falstartu swoje zmagania w rundzie jesiennej nowego sezonu 2014/2015 rozpoczęli piłkarze Vitcovii Witkowo, występujący w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód.

Podopieczni Bartłomieja Figasa, na pierwszy mecz w nowym sezonie udali się do Poznania gdzie w piątek 22 sierpnia byli podejmowani przez zespół miejscowej Polonii. Spotkanie mimo ogromnej przewagi witkowian zakończyło się ich porażką w stosunku 1:2, mino że to oni prowadzili do przerwy z gospodarzami 1:0. Witkowiane piątkowy mecz rozpoczęli bardzo dobrze. Przed zdobyciem bramki w pierwszej połowie dającej im prowadzenie nad gospodarzami, podopieczni Bartłomieja Figasa stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, po których mogli prowadzić nie jedną lub nawet trzema golami. Stu procentowych sytuacji sam na sam z goliperem z Poznania w zespole z Witkowa, między innymi nie wykorzystał dwukrotnie Bartosz Binkiewicz oraz raz Marek Kulczak. Wracając jednak do zdobytej bramki przez witkowian w pierwszych czterdziestu pięciu minutach piątkowego meczu. To honorowe trafienie na swoim koncie zapisał w 24 minucie Marek Kulczak, kierując piłkę głowa do bramki Polonii  z bliskiej odległości po wcześniejszej wrzutce futbolówki w pole karne gospodarzy przez Bartosza Staszewskiego.
W drugiej połowie co może być dużym zaskoczeniem dla kibiców Vitcovii Witkowo, gole zdobywali tylko już gospodarze, którzy w 64 minucie doprowadzili do stanu 1:1 by następnie w 80 minucie zdobyć gola na wagę trzech punktów i zwycięstwa.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Łukasz Szeląg, Rafał Pietrowski, Kamil Gut, Bartosz Sypniewski, Karol Kowalski (70’ Mateusz Pietrowski), Waldemar Przysiuda, Zbigniew Wojtczak (65’ Dawid Kustra), Bartosz Staszewski, Bartosz Binkowski (60’ Miłosz Kasprzyk), Marek Kulczak.

Kolejne spotkanie mistrzowskie w nowym sezonie drużyna Vitcocii Witkowo, rozegra w najbliższą środę 27 sierpnia również na wyjeździe gdzie o 17.30 będzie podejmowana w Kobylnicy przez miejscowego Piasta.

Wyniki 1 kolejki - 23-24 sierpnia
Stella Luboń                                    0-4     Kotwica Kórnik
Concordia Murowana Goślina     1-5     Wielkopolska Komorniki
TPS Winogrady (Poznań)              1-4     Orkan Konarzewo
Luboński KS                                    4-2     Piast Kobylnica
Wełna Rogoźno                              2-0     Suchary Suchy Las
Kłos Zaniemyśl                               2-0     Warta Śrem
Polonia Poznań                               2-1     Vitcovia Witkowo