Vitcovia Witkowo przegrywa w sparingu w Mogilnie

2020-06-17

Pierwszy sparing po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią w ramach przygotowań do nowego sezonu 2020/2021 w rozgrywkach wielkopolskiej piatej ligi mają za sobą seniorzy GKS Vitcovii Witkowo.

W sobotę 13 czerwca podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udali się do Mogilna gdzie podejmowani byli przez zespół miejscowej Pogoni przygotowującej się do rozgrywek wielkopolskiej IV ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Mogilna w stosunku 4:2 Gole dla witkowian zdobyli: w 13 minucie z podyktowanego rzut karnego Michał Wiśniewski oraz w 16 minucie  Filip Janiszewski. Dla Pogoni Mogilno gole zdobywali Patryk Perliński 45 i 56 minuta, Filip Loks w 58 minucie i Kacper Strzelecki w 83 minucie.

Tak ocenił pierwszy sobotni z Pogonią Mogilno szkoleniowiec Vitcovii Witkowo - Maciej Rozmarynowski ▪Mimo przegranej oceniam ten mecz na plus. Zagraliśmy w nowym ustawieniu, zmodyfikowanym według potrzeb naszej drużyny. Oprócz zdobytych goli stworzyliśmy jeszcze trzy dogodne okazje. Po jednym z uderzeń Oskara Pietrzaka piłka zatrzymała się na poprzeczce. Miejscowi tego dnia mieliby dłuższą ławkę rezerwowych, co było widać w końcowej fazie spotkania. Jednak od wyniku najważniejsze jest dla mnie na ten moment zaangażowanie chłopaków, koncentracja nad zadaniem podczas jednostek treningowych, a także rozwijanie świadomości boiskowej w różnych fazach gry. Dodajmy do tego jeszcze sposób w jaki będziemy budować grę. Mecz z Pogonią był początkiem tego nad czym będziemy pracować - powiedział po meczu szkoleniowiec seniorów.