Vitcovia Witkowo przegrywa z SKP Słupca

2021-05-02

W sobotę 1 maja drużyna Vitcovii Witkowo, rozegrała drugie spotkanie po zniesieniu obostrzeń związanych z COVID-19 w uprawianiu sportu amatorskiego.

Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego, w ramach 26 kolejki ligowej wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 3 podejmowali na własnym trenie trzecią ekipę swojej grupy SKP Słupca. Po ostatniej wygranej witkowian w meczu wyjazdowym z zespołem Piasta Kobylin w stosunku 2:0 tym razem nie sprostali oni swojemu rywalowi i ulegli SKP Słupca w stosunku 3:1.

Co do samej potyczki piłkarskiej to nie da się ukryć że iskrzyło w sąsiedzkim starciu GKS Vitcovii Witkowo z SKP Słupca. Goście prowadzenie w meczu 1:0 objęli już w 16 minucie. Gola w zespole z Słupcy zapisał na swoim koncie Tomasz Koziorowski. Kolejny gol przyjezdni zdobyli w 25 minucie, wtedy to golkipera Vitcovii Witkowa – Patryka Budzyńskiego pokonał w zespole gości Kacper Kajdan. Do końca pierwszej połowy bramek jednej jak i drugiej drużynie nie udało się zdobyć. I na przerwę SKP Słupca schodziła prowadząc 2:0. Po zmianie stron gospodarzom udało się zdobyć bramkę kontaktową. W 46 minucie gola zmniejszającego prowadzenie gości z Słupcy na 2:1 zdobył w ekipie witkowskiej Adrian Krupka. W tym momencie wydawało się że zdobycie kolejnej bramki doprowadzającej do wyrównania stanu meczu przez zespół Vitcovii to kwestia czas. Do takiego jednak scenariusza nie doszło gdyż goście z Słupcy swoje zwycięstwo przypieczętowali w 88 minucie spotkania. Bramka zdobyta przez Andrzeja Górskiego, ustaliła końcowy wynik spotkania 3:1 dla SKP Słupca.

Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego, humory swoje mogą poprawić po porażce z SKP Słupca w kolejnym spotkaniu mistrzowskim, które czeka ich już w poniedziałek 3 maja. Wtedy witkowianie udadzą się do Rychwału gdzie o godzinie 16.00 podejmowani będą przez miejscowy zespół Zjednoczonych. Poniedziałkowy mecz pierwotnie miał odbyć się w ramach 20 kolejki w terminie 21 marca lecz został on odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

Skład Vitcovii Witkowo: Patryk Budzyński, Daniel Nowaczyk, Adrian Krupka, Kacper Boczkowski, Wojciech Durski (87' Adrian Kiełpiński), Tomasz Kaźmierczak, Michał Bełkot (65' Michał Wiśniewski), Dawid Białas, Radosław Trybuła, Patryk Markiewicz (67' Oskar Pietrzak), Patryk Dąbek