Vitcovia Witkowo remisuje z Piastem Kobylnica

2015-03-30

W sobotnie popołudnie 23 marca przy ulicy Sportowej rozgrywana została 15 kolejka Poznańskiej klasy okręgowej. Vitcovia podejmowała Piast Kobylnicę, gospodarze po zeszło tygodniowej wygranej 5-0 byli stawiani w roli faworyta.

Niesiona dopingiem od początku meczu GIEKSA przeważała w posiadaniu piłki, lecz mogła mówić o wielkim pechu tego dnia. Bramkarza gości ratowały słupki oraz poprzeczka. Gdyby nie to drużyna z Kobylnicy schodziła by na przerwę z wynikiem nawet 3-0.... Jedyny celny strzał po którym piłka wpadła do siatki oglądaliśmy w 32 minucie po uderzeniu Waldemara Przysiudy. W końcówce pierwszej części spotkania pięknym strzałem z powietrza prawie z połowy boiska popisał się Rafał Pietrowski, bramkarz z trudem złapał ten strzał.

Druga połowa to także przewaga drużyny prowadzonej przez Dariusza Kamińskiego. Gra Piasta obrazowała tylko taktykę gry z kontry. W trakcie drugiej połowy jak i pierwszej było jasno słychać z trybun wielkie niezadowolenie z prowadzenia tego spotkania przez trójkę sędziowską..W pewnych momentach wyglądało tak jakby nie mogli zapanować nad meczem. W 80 minucie nie słusznie sędzia pokazał 2 żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną naszemu kapitanowi Rafałowi Pietrowskiemu. Po takim błędzie arbitra gospodarze musieli kończyć spotkanie w osłabieniu. Ta kartka nie podcięła skrzydeł Witkowianom i napierali nadal na bramkę gości.

Sędzia zdecydował się o doliczeniu aż 5 minut do regulaminowych 90, niestety goście otrzymali na 3 minuty przed końcem spotkania rzut wolny z ok 40m. Po miękkiej wrzutce w pole karne piłka znalazła się pod nogami zawodnika z Kobylnicy i doprowadził on do remisu. Vitcovia ruszyła jeszcze do większego naporu na bramkę lecz nie zdołali trafić po raz 2 do bramki. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, w innym spotkaniu Kotwica Kórnik rozbiła na wyjeździe Wartę Śrem aż 5-0 i odskoczyła w ligowej tabeli już na 10 oczek. Przybliżając się do awansu do IV Ligi.

Skład Vitcovii Witkowo: Sebastian Florkowski, Bartosz Sypniewski, Łukasz Szeląg, Jakub Cierpiszewski, Rafał Pietrowski,  Mateusz Duszyński, Bartosz Staszewski, Adam Lazarowicz,Dawid Kustra (65" Hubert Mielcarek),Waldemar Przysiuda, Maciej Lisiecki

Następne spotkanie zespół Victovii Witkowo rozegra 11 kwietnia w Konarzewie gdzie o 16.00 podejmowany będzie przez drużynę miejscowego Orkanu.

Wyniki 15 kolejka - 28-29 marca
Warta Śrem 0-5 Kotwica Kórnik
Kłos Zaniemyśl 2-1 Suchary Suchy Las
Wełna Rogoźno 1-0 Polonia Poznań
Vitcovia Witkowo 1-1 Piast Kobylnica
Luboński KS 3-2 Orkan Konarzewo
TPS Winogrady (Poznań) 2-0 Wielkopolska Komorniki
Concordia Murowana Goślina 5-0 Stella Luboń