Vitcovia Witkowo remisuje z Wiarą Lecha Poznań

2017-03-26

Od remisu i podziału punktów w ligowej tabeli, zainaugurowali rozgrywki w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie okręgowej piłkarze Vitcovii Witkowo.

Wicelider tabeli po rundzie sezonu zasadniczego, w sobotę zmierzył się u siebie w pierwszym meczu rundy wiosennej z trzecią ekipą rozgrywek Wiarą Lecha Poznań. Podopieczni Jacka Paska, po bardzo zaciętym spotkania na szczycie ligowej tabeli zakończyli go remisem 1:1. Punkt na wagę podziału w ligowej tabeli gospodarze zapewnili sobie dopiero na trzy minuty przed końcem spotkania gdyż do tego czasu prowadzili goście. Remis o tyle jest cenny dla piłkarzy z Witkowa, gdyż jak pamiętamy jesienią 2016 roku góra byli piłkarze Wiary Lecha Poznań wygrywając tamtą potyczkę piłkarską na własnym trenie 3:0. Wracając jednak do tego co działo się w sobotnie popołudnie na boisku w Witkowie, a działo się w meczu pomiędzy obiema drużynami. To pierwsza część meczu podobnie jak cały mecz zakończyła się remisem lecz bezbramkowym. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach oba zespoły toczyły zaciętą walkę pomiędzy sobą w środkowej części boiska a celnych oddanych strzałów na obie bramki było jak na lekarstwo. Godne odnotowania w tej części meczu są dwie sytuacje strzeleckie w wykonaniu obu ekip piłkarskich. Najpierw w 13 minucie bramkarza goście w ekipie miejscowej, próbował strzałem z 13. metra pokonać Mikołaj Plichta. Piłka jednak uderzona przez pomocnika z Witkowa, minęła słupek bramki gości. W odpowiedzi w 25 minucie zespół Wiary Lecha Poznań, wyprowadził szybką kontrę, po której groźnie zrobiło się w polu karnym witkowian. Na szczęście, piłka uderzona z bliskiej odległości przez jednego z piłkarzy gości nie znalazła drogi do pustej bramki Witkowa, gdyż zawodnik ten po piłkarskiemu ,,spudłował”.

Wynik końcowy meczu został ustalony w drugiej części meczu. W 75 minucie padła pierwsza bramka w sobotnim spotkaniu. Na strzał z 20 metra w ekipie gości zdecydował się Niedźwiedzki i piłka po jego uderzeniu wpadła do bramki witkowian dając Wierze Lecha Poznań prowadzenie 1:0. Gol wyrównujący stan meczu 1:1 i ratujący drużynie z Witkowa jeden punkt w tabeli ligowej został zdobyty  na trzy minuty przed końcem spotkania. Rzut wolny z 40. metra wykonywał Bartosz Staszewski a Daniel Nowaczyk uderzeniem z głowy z 10. metra przelobował bramkarza gości pakując piłkę do jego bramki. Na koniec należy nadmienić iż drużyna Wiary Lecha Poznań, mecz kończyła w dziewiątkę gdyż dwóch zawodników tej drużyny Wyka i Jan Makowski zostali ukarani czerwonymi kartkami przez arbitra prowadzącego to spotkanie. A w 80 minucie natomiast musiały interweniować służby ratownictwa medycznego, gdyż po zderzeniu się głowami zawodników jednej i drugiej drużyny z rozciętym łukiem brwiowym do szpitala musiał udać się zawodnik z Witkowa – Mikołaj Plichta.

Skład Witcovii Witkowo: Damian Dominiak, Bartłomiej Melewski, Rafał Pietrowski, daniel Nowaczyk, Patryk Dąbek, Kamil Buczek, Dawid Kustra, Mateusz Pietrowski (75’ Kamil Drahejm), Mikołaj Plichta (80’ Łukasz Szeląg), Bartosz Staszewski, Filip Janiszewski (78’ Waldemar Przysiuda).

Kolejny mecz w rundzie wiosennej zespół  z Witkowa, rozegra w niedzielę 2 kwietnia kiedy to o godzinie 17.00 będzie podejmowana na wyjeździe przez zespół Wielkopolska Komorniki.