Vitcovia Witkowo w ostatnim meczu kontrolnym wygrywa z Polonią Golina

2017-03-05

Trzecie zwycięstwo w okrasie przygotowawczym do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód sezonu 2016/2017 zanotowali na swoim koncie piłkarze Vitcovii Witkowo.

W sobotę 4 marca w Golinie, po wcześniejszych dwóch zwycięstwach, czterech porażkach oraz jednym remisie podopieczni Jacka Paska, odnieśli trzecie zwycięstwo tej zimy pokonując 2:1 zespół miejscowej Polonii, występującej na co dzień w konińskiej klasie okręgowej. Sobotnie spotkanie kontrolne dla witkowian rozpoczęło się od straty gola w 20 minucie, po którym to przegrywali z swoim rywalem 1:0. Gola wyrównującego stan meczu zdobył w 40 minucie Filip Janiszewski, przez co obie drużyny na przerwę schodziły remisując ze sobą 1:1. O zwycięstwie zespołu z Witkowo zadecydowała druga część sobotniego spotkania. W 75 minucie ponownie celnie piłkę do bramki swojego rywala skierował ponownie Filip Janiszewski, przez co witkowianie wyszli na prowadzenie 2:1. I mimo trzech jeszcze dogodnych sytuacji do podwyższenia  prowadzenia przez piłkarzy z Witkowa, wynik meczu nie uległ już zmianie i Vitcovia pokonała Polonię Golina w stosunku 2:1.

Było to ostatnie spotkanie kontrolnie jakie zespół z Witkowa rozegrał, podczas przygotowań zimowych do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód. Za tydzień 11 marca podopiecznych Jacka Paska czeka spotkanie w ramach 1/8 Okręgowego Pucharu Polski. Tego dnia witkowianie na własnym stadionie zmierzą się o godzinie 14.00 z czwartoligową Lechią Kostrzyn. A tydzień później w sobotę 25 marca zespół z Witkowo, również na własnym trenie zainauguruje rundę rewanżowa w poznańskiej okręgówce grupy wschód meczem z Wiarą Lecha Poznań.

Polonia Golina – Vitcovia Witkowo 1:2 (1:1)

Bramki dla Witkowa: Filip Janiszewski x2

Vitcovia: Roszyk (75. Dominiak) - Dąbek (46. Buczek), Nowaczyk, R. Pietrowski, Sypniewski - D. Kustra (65. zawodnik testowany II), Plichta (75. zawodnik testowany III) - Melewski (70. Woźniak), Przysiuda, zawodnik testowany I (46. M. Pietrowski) – Janiszewski