Vitcovia Witkowo wygrywa na wyjeździe z Łopuchowem

2014-04-07

Na mecz piętnastej kolejki ligowej sezonu 2013/2014 a drugi z rundy rewanżowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód drużyna Vitcovii Witkowo, w sobotę 5 kwietnia udała się do Łopuchowa, gdzie o kolejne punkty tej wiosny rywalizowała z miejscowym zespołem KS 1999. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem witkowian w stosunku 4:1.

Drużyna Vitcovi Witkowo prowadzona przez Bartłomieja Figasa, od początku ruszyła do zdecydowanych ataków na bramkę gospodarzy co przyniosło efekt w postaci prowadzenia do przerwy z Łopuchowem 2:0. Nim jednak witkowianie zdobyli dwie braki w pierwszej połowie, wcześniej dogodnych sytuacji nie potrafili na gola zamienić między innymi Tomasz Kubiak, który w 20 minucie przeniósł piłkę z bliskiej odległości nad bramką gospodarzy czy Patryk Dąbek, który z 7-mego metra nie trafił do pustej bramki miejscowych. Pierwszy gol dla Witkowa dający drużynie Vitcovi prowadzenie 1:0 został zdobyty w 32 minucie. Marek Janaszak zdecydował się na płaski strzał z 22 metra, po którym bramkarz gospodarzy odbił pikę, a do własnej siatki wpakował ją jeden z defensorów rywali strzelając tym samym gola samobójczego. W 42 minucie Witkowo z Łopuchowem, na własnym ich trenie prowadziło już 2:0. Bartosz Staszewski egzekwował rzut wolny z 17 metra piłkę posłaną nad murem gospodarzy ręką zatrzymał stojący w nim w polu karnym jeden z zawodników gospodarzy i sędziemu nie pozostało nic jak podyktować rzut karny na korzyść witkowian. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Kubiak. Prowadzeniem 2:0 dla Vitcovi Witkowo zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po wznowieniu gry gospodarze zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie Witkowa do 2:1. W 48 minucie gospodarze przeprowadzili szybką akcję zakończoną dośrodkowaniem w pole karne Witkowa. Próbujący wybić piłkę z własnego pola karnego Rafał Pietrowski tak niefortunnie uderzył piłkę że ta wpadła do bramki Vitcovi pokonując Tomasza Roszyka. Była to jedyna bramka zapisana na koncie gospodarzy w tym meczy gdyż dwie kolejne były już autorstwa piłkarzy z Witkowa. Najpierw w 85 minucie na 3:1 prowadzenie podwyższył Vitcovii Witkowo – Patryk Dąbek, pokonując golkipera miejscowy strzałem z 11 metra po wcześniejszym dograniu piłki przez Tomasza Kubiaka. Trzy minuty później było już 4:1 dla Witkowa, tym razem celnym strzałem z 16-go metra popisał się Hubert Mielcarek, po którym bramkarz gospodarzy zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy KS 1999 Łopuchowo a Vitcovią Witkowo, która po tym meczu nadal zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk , Bartosz Sypniewski, Rafał Pietrowski, Konrad Plucner, Dawid Kustra, Marek Janaszak, Zbigniew Wojtczak, BartoszStaszewski, Jakub Michalak, Patryk Dąbek, Tomasz Kubiak rezerwowi Filip Janiszewski, Mateusz Pietrowski, Hubert Mielcarek, Karol Kowalski

Kolejne spotkanie zespół Vitcovi Witkowo, rozegra w sobotę 12 kwietnia podejnując u siebie zespół Stelli Luboń.