Vitcovia Witkowo wysoko wygrywa z Polonią Poznań

2015-03-22

Wysokie zwycięstwo odnieśli w pierwszym meczu inauguracyjnym rundę rewanżową sezonu 2014/2015 w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód piłkarze Victovii Witkowo.

W sobotę 21 marca drużyna Victovii Witkowo, podejmowała na własnym trenie zespół Polonii Poznań. Podopieczni Dariusza Kamińskiego okazali się bardzo niegościnni dla swojego rywala niżej notowanego w ligowej tabeli wygrywając z nim zdecydowanie w stosunku 5:0. Tym zwycięstwem witkowianie zrewanżowali się Polonii Poznań za przegraną  z rundy jesiennej kiedy to ulegli swojemu sobotniemu rywalowi na ich terenie w stosunku 2:1.

Wracając jednak do samego przebiegu meczu to pierwszą bramkę w rundzie wiosennej zdobył dla witkowian Waldemar Przysiuda w 33 minucie. Była to jedyna bramka zdobyta przez obie drużyny w pierwszych czterdziestu pięciu minutach sobotniego meczu. Kolejne gole i to tylko dla Victovii Witkowo zostały zdobyte już po przerwie. Na 2:0 gola dla witkowian zdobył w 60 minucie z podyktowanego rzutu karnego po ręce w polu karnym gości jednego z ich obrońców pozyskany z trzecioligowej Victorii Września – Maciej Lisiecki. Ten sam zawodnik również była autorem trzeciej bramki dla Witkowa, wykorzystując w 65 minucie ponownie podyktowaną jedenastkę, po której miejscowi prowadzili już 3:0. W 80 minucie witkowianie prowadzili już 4:0. Bramkarza gości strzałem z 5. metra pokonał w zespole gospodarzy Waldemar Przysiuda. Wynik końcowy meczu 5:0 dla Victovii Witkowo ustalił w 89 minucie Bartosz Szypniewski, wykorzystując trzeci rzut karny podyktowany w sobotnim spotkaniu na korzysć miejscowych  po wcześniejszym faulu na Mikołaju Woźniaku.

Goście mieli swoje szanse, ale byli niefrasobliwi zarówno w ataku, jak i w obronie. Pięciu nowych piłkarzy Vitcovii zadebiutowało w sobotnim meczu. Dobrze się spisali, choć Maciej Lisiecki, były czterokrotny król strzelców IV ligi, nie miał dnia. Zmarnował kilka okazji, ale na plus, trzeba mu przypisać perfekcyjnie wykonywane jedenastki. Wynik lepszy niż gra, ale zespół się dociera.  Wszystkie karne w sobotnim meczu zostały słusznie podyktowane (jeden za rękę w polu karnym, dwa za faule)...

Skład Victovii Witkowo: Sebastian Florkowski, Łukasz Szeląg, Rafał Półtorak, Jakub Cierpiszewski, Bartosz Sypniewski, Bartosz Staszewski, Mateusz Duszyński, Adam Lazarowicz (Miłosz Kaszprzy), Dawid Kustra (Marek Zamiatała), Waldemar Przysiuda ( Hubert Mielcarek), Maciej Lisiecki Mikołaj Woźniak)

Następny mecz Victovia Witkowo rozegra również na własnym trenie podejmując w sobotę w 28 marca o godzinie 15.00 zespół Polonii Poznań.

Wyniki 14 kolejki - 21-22 marca

Vitcovia Witkowo                    5-0    Polonia Poznań

Kotwica Kórnik                        3-0    Stella Luboń

Wielkopolska Komorniki       3-1    Concordia Murowana Goślina

Orkan Konarzewo                  2-0    TPS Winogrady (Poznań)

Piast Kobylnica                       1-1    Luboński KS

Suchary Suchy Las                0-3    Wełna Rogoźno

Warta Śrem                             0-3    Kłos Zaniemyśl