Vitcovia Witkowo wystartował i przegrała z Orkanem Konarzewo

2022-03-27

Po sporych zawirowaniach związanych z przystąpieniem do drugiej części sezonu 2021/2022 w wielkopolskiej V lidze Red Box grupie 2 sezonu 2021/2022, w sobotę 26 marca drużyna seniorów Vitcovi Witkowo pierwszym meczem rozpoczęła walkę o punkty ligowe.

Zespół pod wodzą starego nowego trenera Stanisława Drozdy, tego dnia przed własną publicznością podejmował zespół Orkanu Konarzewo. Debiut trenerski a zarazem drużyny, z której z poprzedniego składu broniącego barw Vitcovii Witkowo jesienią pozostała garstka zawodników i na tą chwilę złożonej z juniorów starszych wyszedł niezbyt okazale. Witkowanie bowiem musieli uznać wyższość bardziej doświadczonego boiskowo rywala i przegrali spotkanie z Orkanem Konarzewo w stosunku 4:0 mimo że do przerwy przegrywali po bramce zdobytej przez Marka Kulczaka zaledwie 1:0. Goście zwycięstwo zapewnili sobie w drugiej połowie aplikując zespołowi z Witkowa trzy kolejne gole nie tracąc przy okazji żadnego. I tak w 50 minucie było już 2:0 dla Orkanu Konarzewo po golu zdobytym przez Volodymyra Borodina. Siedem minut później Orkan zdobył trzeciego gola za sprawą celnego trafienia Patryka Jędroszyka i było 3:0 dla Konarzewa. Wynik końcowy meczu został ustalony w 87 minucie bramkę na 4:0 dla Konarzewa zdobył Wojciech Płotkowiak i takim tez rezultatem zakończył się mecz w Witkowie.

A już w sobotę 2 kwietnia zespół Victorii Witkowo, po raz kolejny zaprezentuje się swojej publiczności. O godzinie 16.00 witkowianie zmierza się z ekipą Gromu Plewiska.

Skład Vitcovi Witkowo: Patryk Budzyński, Patryk Bojarski, Radosław Matuszak (60' Miłosz Zieliński), Dawid Białas, Patryk Dąbek, Mikołaj Jóźwiak (62' Jakub Majewski), Kacper Napieralski (47' Mateusz Wełnitz), Miłosz Rewers (75' Szymon Walerus), Oliwier Nowak, Daniel Michalak (62' Kacper Krajniak), Mikołaj Mazurkiewicz