Vitcovia Witkowo zdecydowanie pokonuje u siebie Wartę Śrem

2013-10-26

W sobotę 26 października, w jedenastej kolejce ligowej w ramach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód w Witkowie, doszło do kolejnego trudnego pojedynku, w którym miejscowa Vitcovia zmierzyła się na własnym boisku z Wartą Śrem. Przypuszczenia przedmeczowe, że spotkanie z zespołem ze Śremu w odniesieniu kolejnego zwycięstwa przez zespół z Witkowa okazały się na wyrost przesadzone. Podopieczni Bartłomieja Figasa, sobotni mecz wygrali zdecydowanie i to do zera pokonując swojego rywala w stosunku 4:0. Było to już ósme zwycięstwo w rozegranych jedenastu meczach odniesione przez zespół Witkowa w nowym sezonie.

Pierwsza połowa sobotniego meczu pomiędzy Victorią Witkowo a Wartą Śrem zakończyła się prowadzeniem jednobramkowym gospodarzy. Gola dającego prowadzenie 1:0 drużynie z Witkowa, zdobył w 26 minucie Damian Szczepaniak, pokonując bramkarza gości strzałem z głowy z 7-mego metra po wcześniejszym zagrani piłki przez Bartosza Sypniewskiego. O zdecydowanym zwycięstwie gospodarzy i to do zera zadecydowała druga połowa spotkania, w której witkowianie zaaplikowali swoim rywalom trzy kolejne bramki. Tuż po wznowieniu gry w 58 minucie drugą bramkę na swoją koncie zapisał Damian Szczepaniak pokonując bramkarza z Śremu strzałem z 12-tego metra po zagraniu Sebastiana Masłowskiego. W 85 minucie Vitcovia prowadziła już 3:0. Tym razem bramkarza gości pokonał Bartosz Staszewski po indywidualnej akcji i celnym trafieniu do bramki  z 11-tego metra. Ostatni gol dla witkowian został zdobyty w 87 minucie kiedy to Damian Szczepaniak po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne gości przez Sławomira Ciszaka umieścił ją z 12-tego metra w bramce Warty Śrem. Tym samy Damian Szczepaniak w sobotnim meczu ustrzelił przysłowiowego hart tricka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Witkowa w stosunku 4;0.

Następnym przeciwnikiem drużyny z Witkowa w przedostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2013/2014 na wyjeździe będzie ekipa Kłosu Zaniemyśl. Do tego meczu dojdzie 3 listopada o godzinie 14.00.

Skład Vitcovia Witkowo: Adam Garczyk, Tomasz Roszyk, Sławomir Ciszak, Patryk Dąbek, Dawid Kustra, Hubert Mielcarek, Rafał Pietrowski, Konrad Plucner, Bartosz Sypniewski, Marek Janaszak, Filip Janiszewski, Michał Marszałek, Sebastian Masłowski, Mateusz Pietrowski, Bartosz Staszewski, Łukasz Szeląg, Karol Kowalski, Damian Szczepaniak