Vitcovia wygrała z liderem!

2015-10-04

Seniorzy Vitcovii Witkowo w sobotę 3 października podejmowali lidera poznańskiej okręgówki grupy wschód Concordię Murowana Goślina.

Gospodarze wzmocnieni Waldemarem Przysiudą, który występował ostatnio w oldbojach Lecha Poznań zaprezentowali się całkiem dobrze. Już w po 7 minutach prowadzili oni bowiem po strzale głową Rafała Pietrowskiego. W 15 minucie sytuację sam na sam zmarnował Hubert Mielcarek. W 40 minucie, po podaniu Miłosza Kasprzyka, precyzyjnym strzałem koło słupka na 2:0 podwyższył Bartosz Staszewski. Wynik gry do przerwy mógł być całkiem inny. Jednak defensywa Victovii Witkowo miała trochę szczęścia. Piłka bowiem  dwukrotnie lądowała na poprzeczce bramki gospodarzy, bronionej przez niepewnego tego dnia Adama Graczyka. Po zmianie stron goście dążyli do strzelenia kontaktowej bramki, ale kilkukrotnie chybili po strzałach z dystansu. Mecz mocno się zaostrzył. Ostatecznie to Vitcovia zainkasowała trzy punkty i wskoczyła na podium.

Skład: Graczyk, R. Pietrowski, Przysiuda, Plichta, Cierpiszewski, Sypniewski, Staszewski, Kasprzyk (65 Stachowiak), Mielcarek (90 Moskal), M. Pietrowski, Kustra.