W bezpośrednim pojedynku sąsiadów w tabeli Zamek Gołańcz lepszy od Czarnych Czerniejewo

2022-09-20

Szóste spotkanie z rozgrywek wielkopolskiej V ligi Red Box sezonu 2022/2023 maja za sobą seniorzy drużyny Czarnych Czerniejewo.

W niedzielę 18 września podopieczni Piotra Kubaleskirgo, udali się do Gołańcza gdzie w ramach 6 kolejki ligowej podejmowani byli przez zespół miejscowego Zamku. W bezpośredniej konfrontacji boiskowej sąsiadów w ligowej tabeli gdyż Zamek Gołańcz przed tym spotkaniem zajmował dziewiątą pozycję a Czarni Czerniejewo po pięciu kolejkach byli sklasyfikowani na dziesiątym miejscu. Lepszymi w tej konfrontacji okazali się piłkarze zespołu seniorów Zamku Gołańcz, wygrywając niedzielny pojedynek w stosunku 5:1. Była to już druga porażka z rzędu Czarnych Czerniejewo, po wcześniejszej przegranej z zespołem Pogoni Łobżenica w stosunku 6:3. Przechodząc jednak do samych wydarzeń boiskowych w spotkaniu piłkarskim Zamka Gołańcz z Czarnymi Czerniejewo. To gospodarze wynik niedzielnego meczu otworzyli dopiero po dwóch kwadransach pierwszej połowy. Miejscowych na prowadzenie 1:0 wyprowadził w 36 minucie Kamil Barkowski. Ten sam zawodnik w 42 minucie była autorem drugiego celnego trafienia piłką do siatki bramki Czarnych Czerniejewo i miejscowi prowadzili 2:0. Nie upłynęła kolejna minuta pierwszej połowy a Zamek Gołańcz prowadził już 3:0 po golu zdobytym przez Mateusza Piechowiaka. Wynik ten nie uległ do przerwy zmianie chociaż zawodnicy Czarnych Czerniejewo, dożyli do zdobycia choćby gola kontaktowego,. I drużyna Zamku Gołańcz na przerwę schodziła prowadząc zdecydowanie 3:0.

Po zmianie stron w niedzielnej konfrontacji piłkarskiej pomiędzy Zamkiem Gołańcz a Czarnymi Czerniejewo padły jeszcze trzy gole. Z tym że dwa zdobyli gospodarze a jednego goście. I tak na początku drugiej połowy spotkania w 55 minucie piłkarze z Gołańczy  zdobyli czwartą bramkę podwyższając swoje prowadzenie na 4:0. Autorem czwartego gola dla miejscowych okazał się Patryk Wasela. Ostatnia bramka dla gospodarzy w niedzielnym meczu została zdobyta w 69 minucie. Autorem jej okazał się Kamil Barkowski i drużyna Zamku Gołańcz prowadziła zdecydowanie 5:0. Jak się później okazało był to trzeci gol Barkowskiego zdobyty w całym spotkaniu przez co zawodnik gospodarzy ustrzelił przysłowiowego hat-tricka. Trzy minuty po straconej piątej bramce goście z Czerniejewa, zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie gospodarzy do 5:1. Bramkę na swoim koncie w szeregach czerwono-czarnych zapisał Hubert Rogowski. I mimo starań podopiecznych Piotra Kubalewskiego, do zdobycia kolejnych bramek w niedzielnym meczu wynik nie uległ już zmianie do końca. I Zamek Gołańcz pokonał u siebie i przed własną publicznością zespół Czarnych Czerniejewo w stosunku 5:1.

A już w sobotę 24 września Czarnych Czerniejewo, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem drużyna prowadzona przez Piotra Kubalewskiego będzie podejmować u siebie zespół Leśnika Margonin. Początek tegoi meczu w Czerniejewie zaplanowano na godzinę 14.30.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Piast Kobylnica 6 16 5 1 0 18-5 2 0 0 9-3 3 1 0 9-2
2.  Pogoń Łobżenica 6 15 5 0 1 25-9 2 0 1 10-6 3 0 0 15-3
3.  Polonia Chodzież 6 15 5 0 1 16-2 4 0 0 14-0 1 0 1 2-2
4.  Leśnik Margonin 6 13 4 1 1 20-9 2 1 0 13-4 2 0 1 7-5
5.  Zamek Gołańcz 6 11 3 2 1 16-10 2 1 0 10-4 1 1 1 6-6
6.  Kłos Budzyń 6 11 3 2 1 12-8 1 1 1 5-4 2 1 0 7-4
7.  Meblorz Swarzędz 6 11 3 2 1 9-9 1 2 0 3-2 2 0 1 6-7
8.  Korona Stróżewo 6 10 3 1 2 10-18 2 0 1 6-10 1 1 1 4-8