W Czerniejewie na remis

2014-03-23

Ostatnie spotkanie kontrolne, przed inauguracją rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 w niedziele 23 marca rozegrały w Czerniejewie dwa zespoły z powiatu gnieźnieńsiego. Występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupie 1 zespół Czarnych Czerniejewo podejmował na własnym trenie drużynę Fary Pelikan Żydowo grający w poznańskiej klasie B grupie 1. Spotkanie po dość ciekawym przebiegu zakończyło się remisem 1:1.

Pierwsi w niedzielnym meczu kontrolnym na prowadzenie 1:0 wyszli piłkarze z Żydowa. W 10 minucie golkipera z Czerniejewa – Piotra Rzepczyńskiego pokonał celnym strzałem z około 10 metra w sytuacji sam na sam w zespole żydowian Dawid Kobielski. Zaraz po wznowieniu gry do remisu w zespole z Czerniejewa, mógł doprowadzić Zbigniew Kościański, którzy znalazł się z bramkarzem gości Dariuszem Giszczyńskim w sytuacji sam na sam. Niestety napastnik Czarnych Czerniejwo zamiast trafić do pustej bramki trafił piłką wprost interweniującego golkipera z Żydowa. To co nie udało się Kościańskiemu w 11 minucie udało się w 35 minucie Patrykowi Malingerowi, który zdobywając gola doprowadził do stanu 1:1. Gol pomocnika Czarnych Czerniejewo, był pierwszej klasy gdyż uderzona piłka z 18-tego metra odbiła się od poprzeczki a następnie wpadła do pustej bramki gości. W 40 minucie zespół z Czerniejewa mógł prowadzić jedną bramką, gdyby Zbigniew Kościański z 5-tego metra trafił do bramki Żydowa a nie w jej słupek. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie i ta część spotkania zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron i wymianie praktycznie całej jedenastki przez szkoleniowca z Czerniejewa – Marka Gierałki, gospodarze nadal mieli znaczną przewagę na swoim rywalem lecz nie udało im się udokumentować zdobyciem kolejnych bramek. W tej części gry dwie najdogodniejsze sytuacje zmarnował między innymi w zespole z Cerniejewa wprowadzony do gry Kamil Łuczak. Najpierw pomocnik gospodarzy w 55 minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarze z Żydowa a dziesięć minut później po wykonywanym rzucie rożnym przez Norberta Szklarza z 6 metra trafił po uderzeniu piłki głową w poprzeczkę bramki gości. Ostatecznie spotkanie kontrolnie pomiędzy dwoma reprezentantami z powiatu gnieźnieńskiego, grających jednak w dwóch różnych klasach piłkarskich zakończyło się wynikiem remisowym.

Teraz oba zespoły w najbliższy weekend, czeka inauguracja rozgrywek w rundzie rewanżowej sezonu 2013/2014. I tak zespół Czarnych Czerniejewo na pierwszy mecz tej wiosny uda się do Brzeźna, gdzie za rywala w niedzielę 30 marca będzie miał zespół Maratończyka. Z kolie Fara Pelikan Żydowo za pierwszego rywala wiosną będzie miała przed własną publicznością w niedzielę 30 marca zespół Phytopharmu Klęka.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkel, Rafał Półtorak, Mateusz Kuliński, Patryk Kusy, Jakub Maćkowiak, Maciej Bogucki, Alan Tomaszewski, Patryk Malinger, Michał Goździewski, Zbigniew Kościański – na zmiany wchodzili: Hubert Pawlak, Zbigniew Bartkowiak, Krzysztof Bartkowiak, Testowany1, Bartosz Kozioł, Mikołaj Krygier, Norbert Szklarz, Dawid Maćkowiak, Kamil Łuczak, Karol Niemczewski.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszcyński, Bartosz Kaczmarek (40’ Olszewski), Łukasz Nowicki, Marcin Wiśniewski, Przemysław Różański, Bartosz Gładki (47’ Sławomir Stefaniak), Karol Stein, Dawid Małecki, Krystian Małecki, Dawid Kobielski, Przemysław Gronek.