W derbach Łubowo lepsze od Żydowa jedną bramką!

2016-09-12

W niedziele 11 września w poznańskiej klasie B grupie 1, doszło do pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego w nowym sezonie 2016/2017.

Tego dnia beniaminek tych rozgrywek drużyna Piasta  Łubowo podejmowała na własnym trenie zespół Fary Pelikan Żydowo. Spotkanie toczące się w dużym upale i mający dość wyrównany przebieg zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Łubowa, którzy pokonali swojego rywala za miedzy w stosunku 1:0. Wynik niedzielnej konfrontacji piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami został rozstrzygnięty dopiero na korzyść łubowian w drugiej jego części. Pierwsza bowiem połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym a o jej przebiegu można napisać tyle że była ona dość wyrównana. I że jeden jak i drugi zespół stwarzał sobie sytuacje strzeleckie do zdobycia bramki, które były albo niecelne lub padały one łupem obu bramkarz. O wiele więcej działo się na boisku w Łubowie w drugiej odsłownie niedzielnej potyczki piłkarskiej. Otóż w 65 minucie padała pierwsze bramka w meczu jak się później okazała jedyna. Gola na wagę zwycięstwa i pełnego kompletu punktów zdobyli łubowianie obejmując nią prowadzenie 1:0. W 65 minucie rzut wolny z około 20. metra od bramki żydowian wykonywał w zespole z Łubowa Krystian Grzesia. Silnie uderzona piłka z tej odległości przez napastnika gospodarzy odbiła się od słupka i wpadła w przeciwległy róg jej kompletnie zaskoczonego tą sytuacją golkipera Fary Pelikan Żydowa. Po tej zdobytej bramce gospodarze mieli jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje do podwyższenia swojego prowadzenia lecz w 68 minucie ta sztuka się nie udała Robertowi Grzesiakowi ani też w 70 minucie Patrykowi Kanclerzowi. Co do żydowian, którzy mecz od 70 minuty kończyli w dziesiątkę po tym jak plac gry musiał opuścić za dwie żółte kartki w następstwie czerwonej Dariusz Florek, goście w ostatnich pięciu minutach niedzielnego meczu mogli zdobyć gola na wagę remisu, za sprawą szybkiej akcji i oddanym celnym strzale na bramkę łubowian, po którym piłka zamiast wpaść do bramki gospodarzy zatrzymała się na jej słupku. Ostatecznie pierwsze derby powiat gnieźnieńskiego zakończyły się wygraną Piasta Łubowo, który pokonała na własnym trenie zespół Fary Pelikan  Żydowo w stosunku 1:0.

Skład Piasta Łubowo: Maciej Kołodziejczak, Przemysław Wolniewicz, Łukasz Reszelewski (89’ Przemysław Wiśniewski), Tomasz Wiśniewski (89’ , Paweł Kulczak (78’ Norbert Jałoszyński), Karol Szwajcowski, Patryk Kanclerz, Robert Grzesiak, Maciej Adamski (66’Fikip Adamski), Krystian Grzesiak, Kamil Worbs (46’ Kamil Maciejewski)

Skład gary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Dariusz Florek, Bartosz Wejerowski, Krystian Małecki, Sławomir Stefaniak, Michał Kasprzak, Dawid Maćkowiak, Maciej Nowicki, Dawid Małecki (70’ Przemysław Różański), Dawid  Łucki(70’ Łukasz Hoffmann)  ,Karol Niemczewski (46’ Bartosz Kacznarek)

A już w środę 14 września oba zespoły z naszego powiatu rozegrają swoje następne mistrzowskie. Fara Pelikan u siebie podejmować będzie zespół Jadwiżański KS Poznań z kolei Piast Łubowo uda się na wyjazd gdzie zmierzy się z ekipą KS Szczytniki. Oba spotkania jak cała kolejka rozpoczną się o godzinie 17.00