W derbach powiatu gnieźnieńskiego Lider Szczytniki Czerniejewskie pokonuje Wełniankę Kiszkowo

2020-09-13

Do drugich w trwającym nowym sezonie derbów powiatu gnieźnieńskiego w ramach piątej kolejki wielkopolskiej klasy B PROTON grupy IV doszło w sobotę 12 września w Żydowie.

Tego dnia zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie podejmował w Żydowie gdzie rozgrywa swoje mecze mistrzowskie zespół Wełnianki Kiszkowo. Zwycięsko z tej konfrontacji piłkarskiej wyszli piłkarze z Szczytnik Czerniejewskich, pokonując po bardzo ciekawym i zaciętym meczu zespół Wełnianki Kiszkowo w stosunku 2:1. Gospodarze prowadzenie 1:0 w sobotnim spotkaniu objęli w 12 minucie. Bramkę dla Lidera Szczytniki Czerniejewskie przy asyście Piotra Grześkowiaka zdobył Dominik Kierzek. I mimo jeszcze wypracowanych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramek z obu stron wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. I zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie schodził na przerwę prowadząc jedną bramką z Wełnianka Kiszkowo. Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy podopieczni Ireneusza Furmanika, mogli podwyższyć swoje prowadzenie do dwóch bramek, gdyby Dominik Jabkiewicz, wykorzystał podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Dominiku Kierzku. Prowadzenie Lidera Szczytniki Czerniejewskie, utrzymało się aż do 73 minuty. Wtedy to goście doprowadzili do stanu 1:1 za sprawa zdobytego gola przez Kamila Kupidurę. I kiedy wydawało się że remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli zakończą się sobotnie derby powiatu gnieźnieńskiego. W doliczonym już czasie gry 90+4 gospodarze zdobyli gola na wagę trzech punktów. Bramkę na swoim koncie zapisał przy asyście Dominika Jabkiewicza wprowadzony do gry w drugiej połowie w 66 minucie Błażej Matysiak. Ostatecznie Lider Szczytniki Czerniejewskie w Żydowie pokonał Wełniankę Kiszkowo w stosunku 2:1. Były to już drugie derby powiatu gnieźnieńskiego rozegrane w nowym sezonie przez zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie. Pierwsze podopieczni Ireneusza Furmaniaka rozegrali tydzień wcześniej przegrywając z Farą Pelikan Żydowo występującą w tym meczu jako gospodarze w stosunku 1:0.

Teraz oba zespoły z naszego powiatu gnieźnieńskiego czekają kolejne mecze mistrzowskie. I tak Lider Szczytniki Czerniejewskie, w sobotę 19 września uda się do Rogoźna gdzie o godzinie 16.00 podejmowany będzie przez zespół miejscowej Wełny. Z koli Wełnianka Kiszkowo, w niedzielę 20 września na własnym trenie o godzinie 14.00 podejmować będzie ekipę Tornada Tarnowo.

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Mateusz Bogucki, Mikołaj Woźniak (66' Łukasz Nowicki), Dominik Jabkiewicz, Paweł Skibiński (90' Michał Pokorzyński), Patryk Cichowicz (60' Dominik Roszyk), Piotr Grześkowiak (46'), Adrian Jagodziński, Łukasz Kaczmarek (80' Marcin Rozum), Dominik Kierzek, Marcin Piechocki (46' Dawid Kierzek), Marek Zamiatała (66' Błażej Matysiak)

Skład Wełnianki Kiszkowo: Bartłomiej Występski (75' Przemysław Łenc), Krzysztof Ćwiek, Mateusz Chełmikowski (60' Kamil Kupidura), Kamil Kasprzak, Mateusz Krawczyk, Kacper Ostojewski, Krzysztof Podlewski, Adam Sawicki, Filip Wajszczak (85' Mateusz Pluszczyk), Daniel Wojnowski, Maciej Występski (75' Andrzej Kwaśniewski)