W derbach powiatu gnieźnieńskiego Orkan Działyń przegrywa z Czarnymi Czerniejewo

2013-11-11

Derby powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy Orkanem Działyń, który podejmował w niedzielę 10 listopada u siebie zespół Czarnych Czerniejewo, zakończyły rundę jesienną nowego sezonu w poznańskiej klasie A grupie 1. Zwycięsko z tej konfrontacji piłkarskiej wyszli gracze Czarnych Czerniejewo pokonując na własnym trenie drużynę Orkanu Działyń w stosunku 4:2 chociaż do przerwy był remis 2:2.

Jako pierwsi prowadzenie w meczu derbowym objęli piłkarze z Czerniejewa. Golkipera Orkanu Działyń – Mikołaja Krysiaka w 2 minucie pokonał Jakub Maćkowiak lokując piłkę w bramce gospodarzy z 5-tego metra po wcześniejszym dograniu jej przez Mateusza Kulińskiego, który egzekwował rzut wolny z około 40-go metra. W 15 minucie zespół prowadzony Marka Gierałkę prowadził już 2:0 w Działaniu. Bramkarza z Działania -Mikołaja Krysiaka ponownie pokonał strzałem z 14-tego metra  Jakub Maćkowiak, który znalazł się bramkarza Orkanu w sytuacji sam na sam. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa tego meczu, gospodarze zdobyli dwie bramki doprowadzając do stanu 2:2. W 30 minucie gola kontaktowego zmniejszającą prowadzenie Czarnych Czerniejewo do 2:1 zdobył Paweł Podlewski a do remisu 2:2 w drużynie z Działania doprowadził w 43 minucie Jakub Zaremba. W tym momencie gdyby w drugiej połowie więcej bramek już nie padło to spotkanie zakończyło by się zaskakującym wynikiem. Do takiego jednak scenariusza nie doszło. Po zmianie stron goście przebudzili się z letargu zdobywając wprawdzie dopiero w końcówce meczu dwa gole, które jednak w końcowym obrachunku dały im zwycięstwo w spotkaniu derbowym. W 81 minucie gola wyprowadzającego ponownie na prowadzenie zespół z Czerniejewo w stosunku 3:2 zdobył Kamil Łuczak. Wynik końcowy spotkania derbowego ustalił natomiast w 89 minucie Alan Tomaszewski zdobywając do swojego zespołu z Czerniejewa czwartą bramkę. Ostatecznie spotkanie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zakończyło się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo, który pokonał na własnym terenie Orkan Działyń w stosunku 4:2.

Drużyna Czarnych Czerniejewo zakończyła rundę jesienną nowegom sezonu 2013/2014 na 10-tym miejscu zdobywając w 13-tu spotkaniach 14-cie punktów. Orkan Działyń  z kolei z dorobkiem 3 punktów zdobytych w 13-tu meczach zamyka ligową tabelę.

Orkan Działyń - Carzni Czerniejewo 2:4 (2:2)

Bramki dla Orkanu : Paweł Podlewski (30'), Jakub Zaremba (43')

Bramki dla Czarnych: Jakub Maćkowiak x2 (2' , 15'), Kamil Łuczak (81'), Alan Tomaszewski (89')

Skład Orkan Działyń: Mikołaj Krysiak, Mikołaj Janiak, Adam Olejniczak, Dawid Wesołowski, Michał Konieczka, Kamil Pieczyński, Jakub Zaremba, Alan Hoffmann, Łukasz Winkiel, Paweł Podlewski, Alan Pniewski, Szymon Jaszczak, Daniel Banaszak, Dariusz Hoffmann

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Krzysztof Bartkowiak, Jakub Maćkowiak, Alan Tomaszewski, Patryk Kusy, Karol Niemczewski, Rafał Półtorak, Dawid Maćkowiak, Mikołaj Krygier, Patryk Malinger, Kamil Łuczak, Wojciech Ługowski, Zbigniew Bartkowiak