W derbach powiatu gnieźnieńskiego Żydowo pokonuje Kiszkowo

2013-11-03

Powoli ku końcowi zbliżają się rozgrywki w rundzie jesiennej nowego sezonu 2013/2014 w najniższych klasach piłkarskich. Jako pierwsi rundę sezonu zasadniczego zakończyły w niedzielę 3 listopada zespoły z poznańskiej klasy B grupy 1, w których biorą dwa nasze zespoły Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo. Nim piłkarze obu drużyn jednak rozpoczęli zasłużoną przerwę w rozgrywkach ligowych, przyszło im się zmierzyć pomiędzy sobą w ostatniej kolejce rundy jesiennej w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego. Na grząskim i dość śliskim boisku w Żydowie, ze względu intensywnych opadów deszczu gdzie do tego meczu doszło lepszymi okazali się piłkarze Fary Pelikan pokonując zespół Wełnianki Kiszkowo w stosunku 3:2.

W pierwszej odsłonie niedzielnych derbów powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy Farą Pelikan Żydowo a Wełnianka Kiszkowo, padła tylko jedna bramka dająca prowadzenie miejscowym po pierwszej połowie 1:0. Autorem gola dla żydowian okazał się w 25 minucie Piotra Trzaskawka, który bramkarza gości Karola Zdanowskiego pokonał  celnym strzałem z 11-tego metra po wcześniejszym dograniu piłki z ostrego konta przez Marcina Szykownego. Po zmianie stron na początku drugiej polowy gospodarzom udało się jeszcze dwukrotnie pokonać golkipera z Kiszkowa przez co Fara Pelikan Żydowo po pierwszych piętnastu minutach prowadziła zdecydowanie 3:0. W 60 minucie po akcji zespołowej całej drużyny Karola Zdanowskiego bramkarza z Kiszkowa pokonał z ósmego metra Mateusz Trzaskawka Ten sam zawodnik był autorem trzeciej bramki dla zespołu z Żydowa, którą zdobył w 65 minucie. Po trzecim straconym golu przez kiszkowian wydawało się że drużyna ta w niedzielnym meczu nie podniesie się z kolan gdyż przegrywała do zera z swoim rywalem.  Nic z tych rzeczy, podopieczni Piotra Wojnowskiego wzięli się ostro do roboty aplikując żydowianom w ciągu dziesięciu minut dwie bramki. W 70 minucie prowadzenie gospodarzy do 3:1 zmniejszył w ekipie z Kiszkowa - Dawid Jeżewski zdobywając kontaktowego gola. Ten sam zawodnik w 80 minucie strzelił drugą bramkę dla swojego zespołu po której drużyna Fary Pelikan  Żydowo prowadziła w meczu tylko jedną bramką 3:2. Do końca już wynik spotkanie nie uległ zmianie i derby powiatu gnieźnieńskiego zakończyły się zwycięstwem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 3:2, chociaż mógł być również  w meczu remis.

Skład fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszcyński, Michał Kasprzak, Bartosz Kaczmarek, Przemysław Różański, Marcin Wiśniewski, Marcin Szykowny, Maciej Nowicki, Dawid Kobielski, Piotr Trzaskawaka, Mateusz Trzaskawka, Eryk Karpiński, Bartosz Wejerowski, Krystian Małecki, Przemysław Gronek, Mariusz Hewner

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Robert Babiakowski, Marcin Zamiara, Kamil Kupidura, Krzysztof Leśny, Marek Raith, mateusz Krawczyk, Łukasz Górny, Sławomir Kasprzak, Dawid Jeżewski, Grzegorz Wysiecki, Piotr Talarczyk, Cezary Dąbrowski, Przemysław Babiakowski, Łukasz Cieśliński

Wyniki 11olejki- 2-3 listopada
KSGB Manieczki                0-2     Avia Kamionki
Kłos II Zaniemyśl              0-2     Lotnik-1997 Poznań
Jurand Koziegłowy           1-3     Meblorz Swarzędz
GKS Gułtowy                      1-3     Phytopharm Klęka
Fara Pelikan Żydowo       3-2     Wełnianka Kiszkowo