W drugim sparingu Pelikan Niechanowo gromi Grochowiska Księże

2017-07-30

Drugi sparing ma za sobą zespół seniorów Pelikana Niechanowo. tym razem w sobotę 29 lipca podopieczni trenerów Roberta Sytka i Roberta Zamiara udali się w kujawsko - pomorskie na mecz z przedstawicielem tamtejszej B-klasy, LZS Grochowiska Księże.

Zielono - czarni wyraźnie wygrali 7:1 i można śmiało stwierdzić, iż był to najmniejszy wymiar kary. Pierwsze 20 minut to na prawdę efektowna gra przyjezdnych. Lekkość w operowaniu piłką na nie najlepszej murawie była aż zadziwiająca. W tym okresie Pelikan uzyskał trzybramkowe prowadzenie. Już w 5 minucie Zbyszek Kościański wyłożył piłkę Maciejowie Białasowi i ten dopełnił formalności. W 12 i 15 minucie błysną Przemek Wiśniewski, który najpierw przechwycił piłkę pod polem karnym gości i przelobował bramkarza miejscowych. Chwilę później "Wiśnia" wykorzystał podanie Białasa i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce Grochowisk. Przed zakończeniem pierwszej połowy w szeregi Pelikana wkradło się rozluźnienie i błąd defensywy niechanowskiej wykorzystali gospodarze zmniejszając rozmiary prowadzenia Pelikana. Po przerwie trwała dominacja Pelikana. Kolejne bramki strzelali Zbyszek Kościański, Maciej Białas, Jakub Januchowski i Wojtek Wachowski. Goście mieli jeszcze kilka klarownych sytuacji, które mogły dać jeszcze wyższe prowadzenie, lecz niestety szwankowała skuteczność. Rywal może nie był zbyt wymagający, ale cieszy dobra gra Pelikana na przestrzeni całego meczu.

Skład Pelikana: Gawłowski, Pietrzkiewicz, Świątnicki, Waluszyński, Stachowiak, Białas, Zawodnik testowany1, Januchowski, Zawodnik testowany 2, Wiśniewski, Kościański. Ponadto: Wachowski, A. Łucki.

Kolejny mecz sparingowy zespół Pelikana Niechanowo, rozegra 2 sierpnia w Golinie z tamtejszą drużyną Polonii.