W emocjonującym meczu Stella pokonała Polonię Środa Wielkopolska

2016-05-09

W niedzielę, 8 maja, rozegrana została 13. kolejka spotkań I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Stelli Gniezno podejmował na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Polonii Środa Wielkopolska.

Gospodarze byli faworytami tego pojedynku, tym bardziej że inny gnieźnieński zespół -  Start 1954 pokonał  dwa tygodnie wcześniej na stadionie przy ul. Paczkowskiego drużynę Polonii aż 6:2. Tymczasem średzki zespół  już  w 8. minucie objął prowadzenie po  rzucie karnym egzekwowanym przez Mateusza Kubiaka.  Gnieźnianie natychmiast  ruszyli do odrabiania start, ale goście grali mądrze i także groźnie kontratakowali. Do przerwy stelliści zawodzili w skuteczności strzeleckiej i przegrywali 0:1. Po zmianie stron nastąpiła zdecydowana poprawa tego elementu  gry. Już jedną z pierwszych akcji gospodarzy zakończył celnym strzałem Robert Grotowski. Trzy minuty później ten sam zawodnik zdobył gola dającego stellistom prowadzenie. W  55. minucie średzianie egzekwowali karny strzał rożny. Wykorzystał  go Michał Dydymski doprowadzając do remisu 2:2. Końcówka spotkania należała jednak do gnieźnian. Najpierw gola dającego po raz drugi w tym spotkaniu prowadzenie gospodarzom strzelił Mateusz Andrzejczak, a w ostatniej minucie wynik spotkania na 4:2 ustalił  Damian Jarzembowski. Rozmiary wygranej stellistów mogły być nawet wyższe, ale w końcówce gospodarze nie wykorzystali dwóch stuprocentowych  okazji. O zaciętości meczu świadczy natomiast fakt, że dwóch zawodników (po jednym z każdej drużyny) zakończyło udział w tym pojedynku  z poważnymi rozcięciami głowy wymagającymi interwencji chirurgicznej.