Umowę podpisali dyrektorzy wyżej wymienionych placówek czyli Arleta Wojdanowicz (Szkoła Podstawowa nr 9) , Zbigniew Sypniewski (Szkoła Podstawowa nr 12) , Elżbieta Fischer (Gimnazjum nr 3), prezydent Gniezna Tomasz Budasz oraz wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce profesor Bogdan Sojkin.
W ramach tego porozumienia szkoły między innymi mają prawo do uzyskania od ZPRP pomocy organizacyjnej i szkoleniowej dla swoich nauczycieli, prowadzenia konsultacji w zakresie treningów, korzystania ze wsparcia ZPRP w zakresie pomocy merytorycznej i sprzętu sportowego, uzyskania porady konsultantów w zakresie odnowy biologicznej, korzystania z logo związku, czy też organizowania w miarę możliwości wydarzeń sportowych na terenie szkoły.
W ramach podpisanej umowy samorząd zobowiązany jest do zapewnienia nieodpłatnego korzystania z obiektów do szkolenia stacjonarnego, zorganizowania transportu uczniów z dalszych odległości do miejsca szkolenia, oraz zapewnienie w miarę możliwości wyżywienia i pobytu dla uczniów zamieszkałych w znacznej odległości od miejsca prowadzenia szkolenia.
Obecni podczas podpisania umowy zastępca prezydenta Gniezna Michał Powałowski, Marek Werle, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, Marian Pokładecki, dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Gniezna i oraz Jerzy Imbierowicz, prezes MKS MOS Gniezno mają nadzieję, że dzięki podpisanej umowie Pierwsza Stolica Polski , ponownie stanie się bardzo silnym w kraju ośrodkiem piłki ręcznej szkolącym młodzież. Oby tak się stało a o pierwszych wynikach przekonamy się już w niedługim czasie.
Roman Strugalski/ foto nadesłane