W Gnieźnie wznowiono rywalizację przy szachownicach!

2022-05-05

W miniony weekend odbyły się w Gnieźnie imprezy szachowe oraz warcabowe i tym samym wznowiona została w naszym mieście po ponad dwuletniej przerwie wywołanej pandemią rywalizacja przy szachownicach.

Inauguracja Grand Prix 100-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów
Pierwszą z imprez był rozegrany w piątek, 29 kwietnia b.r.indywidualny turniej szachów szybkich, w którym udział wzięło 55 miłośników królewskiej gry.Zorganizowano go w ramach obchodów przypadającego w tym roku 100-lecia powstania Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że turniej odbył się w restauracji „Europejskiej”, która w okresie międzywojennym stanowiła siedzibę klubu. W turnieju triumfował z kompletem zwycięstw Karol Stanisławski, który wyprzedził Adrieja Maksimenkę Jr i Michała Góreckiego. Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się w tym samym miejscu27 maja o 17.30. Wszystkich gnieźnieńskich miłośników szachów serdecznie zapraszamy!

Wojewódzki Finał 64. Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę” oraz Wielkopolskiego Turnieju w warcaby 64-polowe

Dzień później, w sobotę, 30 kwietnia również w restauracji „Europejska” zorganizowano drużynowe rozgrywki szachowe oraz warcabowe. Był to Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju o „Złotą Wieżę”, który stanowi Drużynowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Łącznie w imprezie udział wzięło ponad 70 uczestników z 9 powiatów naszego województwa. Jeśli chodzi o gnieźnieńskich szachistów, rekrutujących się z Ludowego Klubu Sportowego Chrobry Gniezno, to po raz kolejny okazali się oni w tych rozgrywkach bezkonkurencyjni, pewnie wygrali wszystkie mecze i zdobywając pierwsze miejsce w turnieju wojewódzkim uzyskali awans do finału ogólnopolskiego. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Krzysztof Chojnacki – 7, Jan Wojdak – 7, Karol Stanisławski – 7, Zuzanna Szeląg – 6.

W rywalizacji warcabistów, reprezentująca nasz powiat ekipa Uczniowskiego Klubu Sportowego Lokator Gniezno zakończyła rywalizację na drugim miejscu, ulegając jedynie zespołowi z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Gronowski – 10, Aleksandra Szturomska – 9, Zenon Wesołowski – 8, Kamil Krygier – 7, Damian Jakubik – 7.

Podczas otwarcia imprezy, Przewodniczący Zrzeszenia Wojewódzkiego LZS i jednocześnie poseł na sejm RP Tadeusz Tomaszewski w towarzystwie wiceprezesa Chrobrego Gniezno Mirosława Sobczaka wyróżnił zasłużonych zawodników oraz działaczy LKS Chrobry Gniezno pamiątkowymi medalami z okazji 75-lecia zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Natomiast w trakcie ceremonii zakończenia zawodów radny miejski i przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Stanisław Dolaciński wręczył triumfatorom turniejów puchary, medale i dyplomy.

Impreza odbyła się w ramach współzawodnictwa Sportowego Powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i dofinansowana została przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie www.lkschrobry.gniezno.pl

Wiesław Banach + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,w-gnieznie-wznowiono-rywalizacje-przy-szachownicach.html