W jedenastu ograli wicelidera tabeli z Koziegłów

2015-11-09

Po tygodniowej przerwie do walki o ligowe punkty powrócili piłkarze Czarnych Czerniejewo, w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

Jedyna reprezentant z powiatu gnieźnieńskiego występujący w tej klasie piłkarskiej w sobotę 7 listopada udał się na spotkanie wyjazdowe do Koziegłów gdzie o punkty walczył z wiceliderem tabeli po dziesięciu kolejkach ligowych miejscową drużyna Juranda. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Czarnych Czerniejewo, który ograł wyżej notowany zespół w ligowej tabeli aż 7:1. Zwycięstwo podopiecznych Bartłomieja Figasa jest o tyle cenne i to nad drugim zespołem rozgrywek iż zostało ono wywalczone przez czerwono-czarnych w bardzo okrojonym składzie. Drużyna Czarnych Czerniejewo, trzy punkty na swoim koncie zainkasowali w sobotę grając zaledwie w jedenastu i nie mając na ławce rezerwowej żadnego zawodnika na zmianę.

Przechodząc jednak do tego co działo się w sobotę na boisku w Koziegłowach w meczu pomiędzy miejscowym Jurandem a Czarnymi Czerniejewo. To czerwono-czarni prowadzenie w meczu 1:0 objęli już w 9 minucie. Z 10 metrów znajdując się w polu karnym gospodarzy na bramkę Koziegłów strzał oddał w drużynie Czarnych – Dominik Jabkiewicz, a piłka odbijając się od jej słupka wpadła po długim rogu do siatki Juranda. Trzy minuty później czyli w 12 minucie było już 2:0 dla Czarnych Czerniejewo. Piłkę z lewej strony boiska w pole karne gospodarzy dośrodkował w ekipie z Czerniejewa - Bartosz Kubalewski a piłkę a 13 metra do bramki Juranda wpakował Sławomir Saniszewski. A że więcej bramek w pierwszej połowie obie drużyny nie zdobyły to ta część meczu zakończyła się prowadzeniem Czarnych Czerniejewo w stosunku 2:0.

Po zmianie stron podopieczni Bartłomieja Figasa, mimo okrojonego składu osobowego nie zwolnili tempa w zdobywaniu kolejnych bramek. Czerwono-czarni bowiem zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne pięć bramek tracąc przy okazji tylko jedną bramkę. Zaraz po wznowieniu gry w 48 minucie trzecią bramkę, po której Czarni prowadzili już 3:0 zdobył po zagraniu piłki przez Zbigniewa Kościańskiego, pokonując strzałem z 16. metra golkipera gospodarzy,  po którym futbolówka wpadła pod poprzeczkę jego bramki Sławomir Staniszewski. Gola numer cztery dla Czarnych Czerniejewo w 58 minucie, zapisał na swoim koncie Zbigniew Kościański wykorzystując dośrodkowaną piłę z lewej strony boiska przez Dominika Jabkiewicz, którą następnie umieścił w bramce Juranda strzałem z 6. metra. Ten sam zawodnik w 68 minucie podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 5:0, umieszczając piłę po minięciu golkipera gospodarzy z najbliższej odległości w sytuacji sam na sam z nim w pustej jego bramce. W 78 minucie gospodarze sobotniego meczu zdobyli jedyną bramkę w całym spotkaniu zmniejszając tym samy prowadzenie Czarnych Czerniejewo do 5:1. Na straconą bramkę podopieczni Bartłomieja Figasa, odpowiedzieli w końcówce meczu dwoma strzelonymi jeszcze golami, którymi przypieczętowali swoje zwycięstwo nad zespołem Juranda Koziegłowy w stosunku 7:1. Najpierw na 6:1 w 78 minucie prowadzenie Czerniejewa, podwyższył po podaniu Alana Tomaszewskiego pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z 7 metra Zbigniew Kościański. Była to trzecia bramka Kościańskiego zdobyta w sobotnim meczu, którą tym samym ustrzelił  przysłowiowego hat-tricka. Do Kościańskiego dołączył również Sławomir Staniszewski, który również zdobył trzecią bramkę w sobotnim spotkaniu a siódmą dla swojej drużyny w 88 minucie, którą ustalił końcowy wyniki tej potyczki piłkarskiej dla Czarnych Czerniejewo.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Dawid Maćkowiak, Mateusz Kuliński, Mateusz Jaworski, Rafał Półtorak, Bartosz Kubalewski, Rafał Wawrzyniak, Alan Tomaszewski, Dominik Jabkiewicz, Sławomir Staniszewski, Zbigniew Kościański

Przedostanie spotkanie tej jesieni sezonu 2015/2015 zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra już w najbliższa środę 11 listopada. Przeciwnikiem Bartłomieja Figasa w meczu wyjazdowym o godzinie 14.00 będzie zespół Clescevi Kleszczewo.

Wyniki 11 kolejki - 7-8 listopada
Phytopharm Klęka              0-4     Clescevia Kleszczewo
Orkan Jarosławiec             8-1     Pogoń Książ Wielkopolski
Stella Luboń                        2-1     Polonia II Środa Wielkopolska
Lotnik-1997 Poznań          1-2     Przemysław Poznań
Lider Swarzędz                   2-1     Maratończyk Brzeźno
KS Łopuchowo                   5-0     Zawisza Dolsk
Jurand Koziegłowy             1-7     Czarni Czerniejewo