W kolejnym meczu kontrolnym Formaton Piast Łubowo pokonał zespół Polanina Strzałkowo

2020-02-29

W sobotni poranek 29 lutego zespół Formatonu Piast Łubowo, w Gnieźnie w ramach przygotowań do rundy rewanżowej wielkopolskiej klasy A grupy 9 sezonu 2019/2020 rozegrał trzecie swoje spotkanie kontrolne tej zimy

Spotkanie od początku nie rozpoczęło się najlepiej dla zespołu Formatonu Piast Łubowo. Grający w klasie okręgowej goście dobrze operowali piłką i przełamywali kolejne linie Łubowa stwarzając zagrożenie pod bramką Formaton Piasta. Jedna z takich akcji zakończyła się bramką i tym samym objęli oni prowadzenie 1:0. Piłkarze Łubowa mogli po chwili wyrównać, ale podanie za plecy obrońców i lob nad bramkarzem w wykonaniu Damiana Grzesiaka minimalnie minął słupek. Kilka minut później akcje prawą flanką przeprowadził Grzesiak, wdarł się w pole karne rywala i tam sfaulował go jeden z defensorów Strzałkowa. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Maciej Adamski. Po kilkunastu minutach zamieszanie w polu karnym Łubowa i niedokładne wybicie piłki przez obrońcę wykorzystali goście ponownie obejmując prowadzenie 2:1. Przed końcem pierwszej połowy Polanin Strzałkowo ponownie zdobył gola i na przerwę schodził prowadząc 3:1.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Mariusz Jabkiewicz i po kilku minutach zdobył bramkę uderzając z 20 metrów w kierunku dalszego słupka. Wyrównanie stanu meczu ponownie dał Maciej Adamski wykorzystując drugą jedenastkę, tym razem po zagraniu ręką przez obrońcę Polanina. Wartą zapamiętania akcję przeprowadzili w około 75 minucie piłkarze Formaton Piasta. Boczny obrońca Łubowa uruchomił na skrzydle Patryka Giżyckiego, ten złamał do środka wygrywając pojedynek jeden na jeden z defensorem Strzałkowa i huknął w kierunku bramki gości, lecz futbolówka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Na 4:3 bramkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska uderzeniem głową zdobył Karol Karasiewicz. I tym sposobem Formaton Piast Łubowo pokonał Polanina Strzałkowo w stosunku 4:3.

Skład Formaton Piasta Łubowo: Jakub Połatyński - Adrian Wachoń, Arkadiusz Wiśniewski, Adrian Łucjan, Testowany 4 - Yura Mazur, Tobiasz Garstka - Damian Grzesiak, Patryk Kanclerz, Maciej Adamski - Filip Adamski

Z ławki weszli: Karol Karasiewicz, Mariusz Jabkiewicz, Kamil Berka, Patryk Giżycki, Testowany 1, Testowany 2, Testowany 3

Kolejne spotkanie kontrolne seniorzy Formaton Piasta Łubowo zagrają w najbliższy wtorek o godz. 20.00 w Gnieźnie, kiedy to zmierzą się w przełożonym wcześniej sparing z Mieszko II Gniezno.