W Lidze Wielkopolskiej Gniezno rozpoczęła się walka o tytuł mistrzowski

2018-05-20

W sobotę 19 maja na Orliku mieszczącym się przy ulicy Wrzesińskiej, została rozegrana ósma kolejka w ramach Wielkopolskiej Ligi Gniezno w rundzie wiosennej. Tą serią meczy cztery najlepsze zespoły po podziale zainaugurowały walkę o tytuł mistrzowski a pozostałe o miejsca od 5-8.

W pierwszym spotkaniu grupy mistrzowskiej, która sobotnimi meczami rozpoczęła ostatnią prostą przed tym jak poznamy nowego Mistrza Ligi Wielkopolskiej Gniezno drużyna KopCup.pl podejmował Ann-Just. W pierwszej części sezonu górą byli piłkarze Ann-Just, którzy pokonali KopCup.pl 3:2. Drużyna  KopCup.pl chciała się odegrać za tą porażkę i w pełni to się udało gdyż pokonała swojego rywala w stosunku 4:1. Drugim spotkaniem w grupie mistrzowskiej sobotniego popołudnia był pojedynek Husarii Auto Format z Materiałami Budowlanymi Andrzejewski. W fazie zasadniczej lepsi okazali się  zawodnicy MBA pokonując Husarię 3:1. W sobotę obrońca tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu 2017 czyli ekipa Husarii Auto Format po raz drugi w obecnym sezonie musiał uznać wyższość zespołu MBA przegrywając z nim po bardzo zaciętym spotkaniu 4:5. Po pierwszej serii w grupie mistrzowskiej na prowadzeniu Materiały Budowlane Andrzejewski przed KopCupKopCup.pl i . ann justAnn-Just Gniezno. Czwartą pozycję zajmuje obecnie Husaria Auto Format.
 
Co do grupy pozostałych czterech zespołów walczących o miejsca 5-8, to w rozegranych sobotnich meczach odnotowano następujące rozstrzygnięcia. Kosbruk Mikitow przegrał swoją potyczkę z SyljarSymix Gniezno w stosunku 5:7 a bovelli beddingBovelli Bedding po kolejnej porażce z ekipą Fachobet Posadzki w stosunku 5:1 nadal zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. W tabeli w tej grupie na prowadzeniu zespół Syljar Symix Gniezno przed FACHOBET POSADZKI i Kosbruk MIKITOW . 
 
GNIEZNO – Orlik ul. Wrzesińska – Sobota 19.05.2018 – Wyniki 
 
KopCup.pl vs ANN-JUST Gniezno 4:1
Kosbruk Mikitow vs SyljarSymix Gniezno5:7
Materiały Budowlane Andrzejewski vs Husaria Auto Format Gniezno 5:4
Fachobet Posadzki vs Bovelli Bedding 5:1
 
Grupa mistrzowska 
 
1.Materiały Budowlane Andrzejewski 8 18 47:27
2. KopCupKopCup.pl 9 18 35:15
3. ann justAnn-Just Gniezno 8 16 21:17
4. Husaria Auto Format                       8 15 27:18
 
Grupa walcząca o miejsca 5-8
 
1.Syljar Symix Gniezno                8 15 35:31
2. FACHOBET POSADZKI 8 10 34:36
3. Kosbruk MIKITOW                    8 3 21:46
4. bovelli beddingBovelli Bedding 8 0 12:42
 
Roman Strugalski + foto - Szersza relacja fotograficzna z ligi wielkopolskiej - TUTAJ
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,w-lidze-wielkopolskiej-gniezno-rozpoczela-sie-walka-o-tytul-mistrzowski.html