W meczu drużyn ze strefy spadkowej Lech zaledwie zremisował z Górnikiem Zabrze

2015-09-26

W sobotę, 26 września, w meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy zespół poznańskiego Lecha podejmował na INEA Stadionie drużynę Górnika Zabrze. Biorąc pod uwagę obie piłkarskie marki pewnie można by było uznać to spotkanie za szlagier kolejki, gdyby nie fakt, że ostatni zespół tabeli zmierzył się z przedostatnim.

Lechici zamierzali meczem z Górnikiem odbić się od dna ligowej tabeli. Bramka zdobyta w 67. minucie przez Dawida Kownackiego po idealnym zagraniu Darko Jevticia dawała nadzieję na realizację tych założeń. Niestety, osiem minut później przypadkowe zagranie ręką w polu karnym Paulusa Arajurriego skutowało rzutem karnym, który pewnie wykorzystał Roman Gergel. Poznanianie do końca walczyli o zwycięstwo, ale nie zdołali rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść i ostatecznie remisując 1:1 nadal będą zamykać ligową tabelę.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)