W meczu na szczycie juniorzy starsi Mieszka Gniezno wygrywają z liderem!

2014-06-10

Juniorzy starsi Mieszka Gniezno pokonali w zaległym meczu lidera Grupy Mistrzowskiej Poznańską 13-kę 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 55 minucie Karol Karasiewicz. Po tym meczu biało-niebiescy zrównali się punktami ze swoim wtorkowym rywalem, jednak to goście ciągle przewodzą ligowej tabeli dzięki korzystniejszemu bilansowi bezpośrednich spotkań (w Poznaniu wygrała 13-ka 3-1)

Mecz ten wzbudził duże zainteresowanie a ilość widzów była porównywalna do ostatniego meczu ligowego seniorów. Poziom meczu może nie był z najwyższej półki (głównie z powodu fatalnej murawy boiska przy Strumykowej!) jednak emocje i dramaturgia, zwłaszcza w drugiej połowie były na najwyższym poziomie.

Pierwsza połowa mimo iż przebiegała przy nieznacznej przewadze gospodarzy nie przyniosła spodziewanych emocji. Strzały z dystansu były zbyt anemiczne by mogły zakończyć się zdobyczą bramkową. Bliski zdobycia prowadzenia dla gnieźnian był w 35 minucie Mikołaj Zawadka jednak jego strzał z rzutu wolnego był minimalnie niecelny. Zdecydowanie najlepszą sytuację w tej części gry miał Dawid Łucki po rzucie rożnym w wykonaniu Alana Polusa w 42 minucie jednak nie potrafił on skierować piłki do bramki z pięciu metrów.

Druga połowa to był prawdziwy horror! W 55 minucie zobaczyliśmy najładniejszą akcję meczu. Patryk Waluszyński zagrał do Alana Polusa, który uruchomił Damiana Pankowskiego. Pomocnik biało-niebieskich uwolnił się przy linii końcowej od obrońcy 13-ki i dośrodkował w pole karne gości idealnie na głowę Karola Karasiewicz który takich sytuacji nie zwykł marnować! Ta bramka zdecydowanie ożywiła poczynania juniorów z Poznania. W 62 minucie znakomitą interwencją popisał się bramkarz Mieszka Szymon Menz nie dając się przelobować zawodnikowi gości. Jeszcze lepszą obronę pokazał bramkarz gnieźnian w końcówce meczu broniąc strzał z rzutu wolnego z narożnika pola karnego. Najlepszą sytuację na podwyższenie prowadzenia dla gospodarzy miał Kamil Pawłowski w 79 minucie gdy po zagraniu Szymona Menza znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i mimo iż miał dużo czasu nie potrafił skierować piłki do siatki. Ostatnie 20 minut to była już gra bez założeń taktycznych i pod jedną drugą bramką dochodziło różnych ,,spięć'' jednak więcej bramek w tym meczu już nie zobaczyliśmy i to gnieźnianie cieszyli się z jednobramkowego zwycięstwa. Jednak walka o wygranie Grupy Mistrzowskiej i awans do Ligi Wojewódzkiej ciągle trwa i o ostatecznych rozstrzygnięciach zadecydują dwie ostatnie kolejki.