W meczu na szczycie ligowej tabeli Czarni bezlitośni dla Warty Śrem

2018-10-14

W sobotę w ramach dziewiątek kolejki ligowej rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód trwającego sezonu 2018/2019 w Czerniejewie doszło do spotkania piłkarskiego na szczycie ligowej tabeli. Miejscowi Czarni liderujący w swojej grupie podejmowali drugą ekipę rozgrywek Wartę Śrem.

Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, po raz kolejny w trwającej rundzie jesiennej okazali się niezbyt gości dla swojego rywala ogrywając Wartę Śrem zdecydowanie aż 8:2, mimo że w meczu na szczycie ligowej tabeli po pierwszych czterdziestu pięciu minutach był remis 2:2. Wynik sobotniej konfrontacji piłkarskiej pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Wartą Śrem, otworzył zawodnik czerwono-czarnych Kamil Drahejm, który zdobyciem bramki w 6 minucie meczu pokonując bramkarza gości z 6 metra po dośrodkowaniu Krzysztofa Pawłowskiego wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Miejscowi z prowadzenia cieszyli się aż do 21 minuty wtedy to goście doprowadzili do stanu 1:1 po golu zdobytym przez Bartosza Skrzypczaka. Wynik remisowy utrzymał się do 34 minuty. Po  zagraniu piłki za plecy obrońców Waty Śrem przez Jakuba Cierpiszewskiego, najlepszy snajper drużyny z Czerniejewa – Maciej Lisiecki a zarazem grający trener tego zespołu przelobowując golkipera gości z 12 metra po raz drugi w sobotnim meczu dał prowadzenie miejscowym. I kiedy wydawało się że wynikiem 2:1 utrzyma się do końca pierwszej połowy sobotniego meczu na szczycie ligowej tabeli poznańskiej klasy wschód. Goście tuż przed przerwą doprowadzili do remisu 2:2 po golu zdobytym przez Huberta Ściaka.

Remis po pierwszych czterdziestu pięciu minutach zapowiadał że druga część meczu podobnie jak pierwsza będzie bardzo wyrównana a co za tym idzie zacięta. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż w drugiej połowie bramki zdobywali tylko gospodarze aplikując swojemu rywalowi kolejne sześć  nie tracąc żadnej. I tak festiwal strzelecki w drugiej odsłownie meczu rozpoczął w barwach czerwono-czarnych strzelec pierwszego gola Kamil Drahejm, który swój zespół ponownie na prowadzenie 3:2 wyprowadził w 50 minucie pokonując golkipera gości po dośrodkowaniu Krzysztofa Pawłowskiego pakując mu piłkę do jego bramki z 3 metra. Sześć minut później zespół z Czerniejewa prowadził już różnicą dwóch bramek 4:2. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Goździaszka na bramkę zamienił Maciej Lisiecki pokonując golkipera z Śremu uderzeniem piłki głową z najbliższej odległości. W 58 minucie dwie minuty po zdobyciu czwartego gola dla czerwono-czarnych miejscowi zdobyciem kolejnej bramki prowadzili 5:2. Tym razem na listę strzelców w ekipie Czarnych, wpisał się po dośrodkowani piłki z prawej strony boiska  przez Krzysztofa Pawlowskiego mijając bramkarza gości strzałem z 6. metra Patryk Buczkowski. Szósta bramka dla czerwono-czarnych została zdobyta w 67 minucie po podyktowanych rzucie karnym. W polu karnym Warty Śrem faulowany był Patryk Buczkowski a podyktowaną jedenastkę na gola w ekipie czerwono-czarnych zamienił grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki. Wynik końcowy meczu 8:2 dla Czarnych Czerniejewo, został ustalony w końcówce  spotkania. Najpierw bramkę numer siedem w 77 minucie po dośrodkowaniu Macieja Lisieckiego zapisał na swoim koncie Patryk Buczkowski. Natomiast gola numer osiem w 79 minucie zdobył po prostopadłym zagraniu piłki przez Mateusza Goździaszaka i minięciu golkipera gości w sytuacji sam na sam grający trener Czarnych Czerniejewo – Maciej Lisiecki. Tym zwycięstwem drużyna z Czerniejewa, umocniła się na pozycja lidera poznańskiej klasy wschód i obecnie w swoim dorobku ma zdobyte w dziewięciu spotkaniach 27 punktów wyprzedzając drugi i trzeci zespół w ligowej tabeli Lidera Swarzędz oraz Wartę Śrem ośmioma oczkami.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk (85 Piotr Rzepczyński) - Krzysztof Pawłowski, Jakub Cierpiszewski, Rafał Pietrowski, Karol Jańczak (80’ Filip Budasz), Piotr Cyrulewski (75’ Bartosz Kozioł), Rafał Wawrzyniak, Kamil Draheim (83’ Sławomir Staniszewski), Patryk Buczkowski (87’ Mariusz Sawicki), Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki